Zbyt wysokie rachunkia w orange


(Ziomek Zemsty) #1

Mam pewnien problem. Na jeden rachunek składają się trzy numery. Mój i rodziców. Patrząc inaczej sa to rachunki 25 zł + 35 zł + 25 zł = 105 zł.(abonamenty za 25 i 35 oraz MIX za 25). Tymczasem wczoraj przyszedl rachunek na 140 zł. I ja się pytam, skąd to się bierze? Żadnych usług dodatkowych nie ma powłączanych. Jedyna to prezent 100 % wiecej, dzieki któremu zamiast 25 zł w MIX mam co miesiąc 50 zł. Nikt z nas nie przekracza limitu. Czy wchodzenie na stronę internetową przez telefon, bez wifi, jak np. wap.nba.com, to czy tego koszta są naliczane poza abonamentem, czy w ramach abonamentu? Czy tak zwane smsy premium na konkursy, czy też strony dla dorosłych - jak to działa? Czy taki sms raz wysłany może obciążać rachunek przez wiele miesięcy czy tylko jednorazowo? Zaznaczam ze byl wysylany raz. Czy smsy doładowujące konto punktami na otsach w tibii (premiera, fanatica) może też coś takiego powodować? NIe mam pojęcia, o co tu chodzi. Bardzo proszę o nawet najmniejszą radę.


(system) #2

A nie prościej zobaczyć bilingi. Ja mam telefon w orange i wchodzę głównie do netu za pomocą wifi, bo rachunki by mnie zjadły.


(Ziomek Zemsty) #3

bilingi można, ale dlaczego przyszło mi doładowanie konta na 50 zł tydzień temu, do dzisiaj zdążyłem powysyłać pare smsów (tych normalnych - do rodziców, do kolegów, koleżanek) i ewentualnie zadzwonić do kogoś oraz wejsc codziennie na stronę wap.nba.com aby sprawdzic szybko wyniki i po tym tygodniu na koncie dalej mam 50 zł? Dla mnie to trochę dziwne. Potem sie pewnie okaże że w jeden dzień mi cała kasa zejdzie.


(baton1) #4

w abonamencie w zasadzie zawsze wchodzenie na internet i wszelkie usługi premium są od razu doliczane (czasami nawet sms-y są doliczane ale to glównie w ofertach dla firm), w przypadku mixa do rachunku nic nie powinno być doliczane, ewentualnie teraz jest tak (masz starszą ofertę więc zweryfikuj dokładnie jak to jest u ciebie), że chcąc wysłać sms premium trzeba najpierw doładować konto i dopiero z tej doładowanej kwoty można korzystać na tego typu usługi (mówię o orange konkretnie, bo ogólnie to dużo zależy od operatora)

także ewentualnych przyczyn podwyższonych rachunków szukaj w abonamentach


(Norbertkrajewski) #5

Niektóre smsy premiemium obciążąją rachunek wielorazowo (np. wapster wysyła jakieś gówna za 1,22 3x dziennie niezorientowanym). Nie prościej będzie zadzwonić do BOK?