Zbyt wysokie rachunkia w orange

Mam pewnien problem. Na jeden rachunek składają się trzy numery. Mój i rodziców. Patrząc inaczej sa to rachunki 25 zł + 35 zł + 25 zł = 105 zł.(abonamenty za 25 i 35 oraz MIX za 25). Tymczasem wczoraj przyszedl rachunek na 140 zł. I ja się pytam, skąd to się bierze? Żadnych usług dodatkowych nie ma powłączanych. Jedyna to prezent 100 % wiecej, dzieki któremu zamiast 25 zł w MIX mam co miesiąc 50 zł. Nikt z nas nie przekracza limitu. Czy wchodzenie na stronę internetową przez telefon, bez wifi, jak np. wap.nba.com, to czy tego koszta są naliczane poza abonamentem, czy w ramach abonamentu? Czy tak zwane smsy premium na konkursy, czy też strony dla dorosłych - jak to działa? Czy taki sms raz wysłany może obciążać rachunek przez wiele miesięcy czy tylko jednorazowo? Zaznaczam ze byl wysylany raz. Czy smsy doładowujące konto punktami na otsach w tibii (premiera, fanatica) może też coś takiego powodować? NIe mam pojęcia, o co tu chodzi. Bardzo proszę o nawet najmniejszą radę.

A nie prościej zobaczyć bilingi. Ja mam telefon w orange i wchodzę głównie do netu za pomocą wifi, bo rachunki by mnie zjadły.

bilingi można, ale dlaczego przyszło mi doładowanie konta na 50 zł tydzień temu, do dzisiaj zdążyłem powysyłać pare smsów (tych normalnych - do rodziców, do kolegów, koleżanek) i ewentualnie zadzwonić do kogoś oraz wejsc codziennie na stronę wap.nba.com aby sprawdzic szybko wyniki i po tym tygodniu na koncie dalej mam 50 zł? Dla mnie to trochę dziwne. Potem sie pewnie okaże że w jeden dzień mi cała kasa zejdzie.

w abonamencie w zasadzie zawsze wchodzenie na internet i wszelkie usługi premium są od razu doliczane (czasami nawet sms-y są doliczane ale to glównie w ofertach dla firm), w przypadku mixa do rachunku nic nie powinno być doliczane, ewentualnie teraz jest tak (masz starszą ofertę więc zweryfikuj dokładnie jak to jest u ciebie), że chcąc wysłać sms premium trzeba najpierw doładować konto i dopiero z tej doładowanej kwoty można korzystać na tego typu usługi (mówię o orange konkretnie, bo ogólnie to dużo zależy od operatora)

także ewentualnych przyczyn podwyższonych rachunków szukaj w abonamentach

Niektóre smsy premiemium obciążąją rachunek wielorazowo (np. wapster wysyła jakieś gówna za 1,22 3x dziennie niezorientowanym). Nie prościej będzie zadzwonić do BOK?