Zbyt wysokie temperatury?

Witam, zainstalowałem sobie speed fana i oto rezultaty: Core - 54 stopnie C przy słabym zużyciu procka, podczas grania koło 70, dyski po około 42 stopnie C. 70 stopni to trochę sporo, czy istnieje niebezpieczeństwo że coś mi się popali?? Mój sprzęt to Pentium 4 630 3.0 Ghz, 1024 MB ram Kingston i Goodram (400 Mhz) Ge Force 6600 GT z wiatraczkiem, zasilacz Powertec 350 Watt, Dysk twardy WD 80 i Seagate 250 GB + dwa napędy optyczne. Może powinienem dodać gdzieś jakieś wiatraczki, co o tym myslicie?? Proszę o rade, z góry dziękuje

troche sporo, nawet jak na ta grzalke :slight_smile:

zaistaluj jakis 120’/92’ wentylator na tyle obudowy ( o ile juz go tam nie ma) i taki sam na przedniej sciance

polecam serie fander’a lub noiseblocker’a… ten pierwszy dobry, bo polski, ten drugi lepszy, ale drozszy 2x…

Na początek wyczyść radiator od proca, później posmaruj go dobrą pastą np.artic silver 5. Mi temp. spadła o 4st. bez obciążenia i o 10 w stresie (cooler intel box, sprzęt poniżej). Efekty bedzie widać dopiero po 2-3 dniach jak pasta się wygrzeje.

Zobacz, czy ułożenie kabli w obudowie nie utrudnia cyrkulacji powietrza w obudowie.

Czy w miejscu ustawienia kompa nie ma przeszkód w przepływie np. komp przysunięty tyłem do samej ściany, boczne otwory wentylacyjne nie są zasłonięte itp.

Jeśli trzeba zamontuj wiatraki. Jeden z przodu/boku zasysający powietrze i 1 z tyłu wydmuchujący powinny wystarczyć.

Twój procek ma zabezpieczenie termiczne, ale sprawdź w biosie, czy jest włączone (standartowo dla P4 75st).

Hmm, sprawdziłem jeszcze temp. programem Everest Home i tam pokazuje dyski twarde około 30 st.C a grafika około 55 stopni, procek to jakieś 40 stopni, dane podane podczas grania w Crash Day na maks detali, i czemu tu wierzyć?? Dodam że te temperatury już mnie tak nie przerażają. Dzięki za odpowiedzi. Dodam że tower stoi tak żeby powietrze cyrkulowało pomiędzy elementami w obudowie i żeby powietrze z wiatraczka z zasilacza nie szło bezpośrednio na ścianę

pawelos81

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Speedfan przy niektórych płytach głównych (nowszych) podaje niewłaściwe odczyty. Po prostu nie ma obsługi niektórych czujników.

Najnowsza wersja 4.33 ze strony producenta:

http://almico.com/speedfan433.exe

Jest też 4.34beta23 do pobrania po rejestracji na:

http://almico.com/speedfan.php

jeszcze sprawdz w Notebook Hardware Control i jakie będą temperatury dla porównania

:smiley: http://www.pbus-167.com/

W celu dokonania prawidłowego pomiaru temperatury trzeba wejść do BIOS-u lub posłużyć się tylko firmowym, dedykowanym programem do posiadanej płyty głównej. Aplikacje uniwersalne, które obsługują wszystkie płyty nie sprawdzają się i wprowadzają zament wsród użytkowników komputerów.