Zbyt wysokie temperatury

Oto zdjęcie z moimi temperaturami! Ja się dziwie, że on nadal działa!

beztytuu2rc4.gif

Użyj innego programu np Everesta Ultimate

PS Widziałeś kiedyś wiatrak o prędkości 15300RPM? Te odczyty są wybitnie nieprawdziwe.

W końcu wszystko jest możliwe :slight_smile:

beztytuuax0.png

Dla pewności i porównania możesz jeszcze użyć SpeedFan’a.

Pytanie czemu tylko mostek północny tak się grzeje. Dotknij radiatora na chipsecie i zobacz, czy faktycznie jest taki gorący. Może warto go odkurzyć i nałożyć nową pastę termoprzewodzącą?

No i wyszło tak.

beztytuurc6.png

Wiatrak od proca ma 3k RPM

Nie mam żadnej pasty, odkurzać nie mogę.

To kup! Pasta naprawdę dużo daje. A dlaczego wyczyścić nie możesz nie kumam! Nawet jeśli są plomby to od nagromadzonego kurzu i ewentualnej usterki też Ci nikt nie uzna gwarancji.

Odkurzyć mogę, ale pasty naprawdę nie mam, teraz nawet kasy nie ma, trzeba jakoś żyć. Najwyżej grać się nie będzie i tyle.

To przeczyść kompa dokładnie, a pasta to wydatek rzędu 20 paru złotych. Grać się da bez obaw.

Fotka z mojego środka :]

http://img504.imageshack.us/img504/654/dsc08801mn5.jpg

Pasywne chłodzenie na grafie może mieć wpływ na temp chipsetu na płycie. Jak masz jakiś wentyl to zrób nawiew na radiator od mostka i temp na pewno spadnie o kilkanaście/kilkadziesiąt stopni.

Ale ten MCP już po uruchomieniu ma 80*C a grafika ma 54*C po uruchomieniu, więc nie widzę nic z tym spólnego.

Może to wada techniczna mostka 80 stopni? Możesz niedlugo w komputerze wode podgrzewac. Karta moze miec normalna temperature ale mostek jest tak blisko niej że powoli oddaje ciepło powietrzu wokół karty i karta też sie grzeje. Pospinaj i poukładaj przewody. Sprawdź wentylacje powietrza w obudowie. Jeżeli to nic nie da

a kolo slotów kart zaślepki są na śrubki a nie jednorazowe (wyrwiesz masz dzuire) możesz je zdjąć wtedy wentylator bedzie zasysał powietrze od strony zaślepek (w przypuszczeniu) co spowoduje ze powietrze bedzie przepływac kolo mostka. Sprawdź kturedy przebiega obieg powietrza czy przez te kable niadal nie przeszkadzaja. Zorientuj sie czy wentylator ma z kad zasysać powietrze. Mostek 80 stopni może być tez wada techniczną. To są moje propozycje.

Spoko, mostek nie grzeje kartę tylko ona sama się tak nagrzewa po włączeniu gry, która nawet i tak dużo nie wymaga. Po wyłączeniu gry karta długo się ochładza. W kompie nie mam dodatkowych wentylatorów, zamierzam kupić może 2 wentylatorki ale jest mały problem. Płyta główna ma tylko 1 wejście do wentylatora… może jest jakaś przejściówka?

Radiator grzeje się od grafiki u mnie jest podobnie. Mam dobrze wentylowaną budę a temp. oscyluje w okolicach 50 na płycie oczywiście. Spróbuj zapewnić lepszą wentylacje + porządek z kablami, bo odkurzanie już było, nic innego nie pozostaje.

Kabli nie mam co układać bo jak? Wszystkie są naciągnięte. Ja w obudowie mam takie kratki zrobione koło karty i MCP i tam chciałem dać 1 wentylatorek.

Kup dwa wentylatory, jeden przód wdmuchujący powietrze- będzie chłodzi mostek i GPU przy okazji i na tył budy wydmuchujący ciepłe powietrze zgodnie z prawami fizyki- powinna być poprawa.

Z przodu :shock: ciężko to widzę, bo przód nie ma żadnych dziurek…

Tył ma na 100% miejsce na wentylator. Zrób fotkę przodu obudowy zaraz coś się wymyśli.