Zbyt wysokie temperatury

Witam,

 otóż mam pewien problem z moją kartą graficzną. Otóz zaraz po włączeniu kompa ma ona temperaturę 71 stopni. Moja karta graficzna to ATI Radeon HD 4800 Series. Gdy grałem w gry typu Assassins Creed Black Flag czy Batman Arkham Origins temperatura potrafiła skakać do 100 - 110 stopni. Przy czym musiałem grać na najniższych ustawieniach, jednak po jakimś czasie (różnie nieraz po 15 min nieraz po 2h) pojawiały sie artefakty. Wtedy to wyłączałem komputer dałem mu z 5 min. na ochłonięcie, włączałem i sytuacja sie powtarzała. Dało się życ ale było to upierdliwe nie powiem. Ostanio kupiłem pastę Noctua NT-H1. Wyjąłem kartę graficzną przeczyściłem ją oraz nałożyłem wyżej wymienioną pastę (niby nie wymaga ona okresu wygrzewania). Uruchomiłem komputer, przy starcie jest identyczna temperatura a gdy tylko wejdę to gry to po kilku sekundah mam ścinkę, wyrzuca mnie na pulpit, gra niby chodzi w tel ale juz nie mogę do niej wrócić, muszę ją wyłączać w Menadżerze zadań. Temperatura wtedy to skacze na chwilę do 105 - 110 stopni co pokazuje zarówno program TechPowerUp CPU-Z jak i SpeedFan. Moje pytanie ejst nastepujące, co poszło nie tak, oraz czy można jeszcze to jakoś uratować , zmienjszyć temperaturę czy pozostaje kupno nowej karty, Jeżeli tak to jakiej w przystepnej cenie by pasowała do reszty kompa.

 

AMD Athlon II X4 620 Processor 2,60 GHz

4 gb Ram

 

Nie znam sie zbytnio na komputerach od strony technicznej dlatego proszę o pomoc.

Pozdrawiam

 

Poniżej zamieszczam log w stanie spoczynku.

GPU-Z Sensor Log.txt

Jaki masz zasilacz ? Czy wentylator chłodzący w karcie graficznej i przy procku jest wyczyszczony z kurzu ?

Prawdopodobnie karta to HD4850 i  jeśli chłodzenie jest czyste i dobrze założone i faktycznie ma taką temperaturę, to albo uszkodzona, albo jest złe ustawienie  całej jednostki lub jest zła wentylacja i jest za ciepło w budzie. Ta karta potrafi się mocno grzać.

Zasilacz mam Chieftec 600W, wszystko dokładnie wyczyszczone z kurzu. Propo tego że może być uszkodzona, da się to jakimś programem sprawdzić? i jak to możliwe że po założeniu pasty chodzi gorzej niż bez niej? (fakt kompa mam z 4 lata paste zmieniałem dziś po raz 1 w nim ale myśle że to nie ma nic na rzeczy).

Wszystko zależy jak to zrobiłeś?

 

Temperatura bardzo wysoka, dobrze by było ją zweryfikować termometrem cyfrowym z sondą. Może wystarczy dołożyć wentylator który będzie dmuchał na cooler GPU lub zainwestować w inne chłodzenie do karty.

lub inna kartę;< bo jeżeli ta jest uszkodzona to i tak nie ma co w nia inwestować wiatraków lub innych tego typu rzeczy

 Można i tak, jakiś HD7770?

tzn ja sie nie znam na kartach ale byłay jakaś pasująca do mojego kompa tak w okolicach 300 - 400 pln?

Napisałem max HD7770 OC np Gigabyte.

ok na chwile obecna to chyba najrozsądniejsze, dzięki za wsparcie JNJN;>