Zcięcia na nowej karcie grafiki Gigabyte HD 6770

(Mati6116) #1

Witam :slight_smile:

Mam pewien problem, dziś doszła do mnie nowa karta graficzna Gigabyte HD 6770 1 GB GDDR5, kartę podłączyłem, sterowniki zainstalowałem ale gdy włączyłem BF'a 3 to jest gorzej niż na poprzedniej karcie (moja poprzednia karta to Gainward GTS 250 1 GB DDR3) i nie wiem dlaczego tak się dzieje, nawet na niskich ustwieniach :frowning:

Pełny setup mojego pc to:

Intel Core i5 750 (4x 2,67 GB)

4 GB Ram

i karta graficzna Gigabyte HD 6770

Proszę o pomoc, dałem troszkę pieniędzy na tą kartę, wiem, że nie jest najlepsza ale lepsza od mojej poprzedniej, z góry dziękuje za udzielone odpowiedzi :slight_smile:

(CoolWeed) #2

Zasilanie podłączone?

Może opisz troszkę więcej co takiego się dzieje.

(Ciuci) #3

Stare sterowniki dokładnie odinstalowałeś?

(CrisPL) #4

Jaki zasilacz? Ja mam 400W OCZ'a i wydaje mi się, że czasami brakuje energii,a mam taką samą tylko z sapphire.

(Mati6116) #5

Zasilacz Qoltec 650 W, tylko zauważyłem, że poprzednia karta miała 2 wejścia zasilające, te sloty na wtyczki od zasilacza a ta ma jedno a ja mam kabel nie z jedną wtyczką tylko z dwiema taki rozłączony na dwie wtyki, czy to może być problemem?

Tak, najnowsze instalowałem.

Na rozdzielczości powyżej 1024x756 (?) z odświeżaniem 75 mhz gra sie tnie, a nie powinna.

-- Dodane 30.03.2012 (Pt) 18:35 --

CrisPL na jakich ustawieniach najczęściej grasz w mocniejsze gry?

(igrek) #6

mati_017 , Też miałem problem z battlefieldem 3, najnowsze stery pomogły, akurat była to wersja 11.x, więc poszukaj troszkę starszych, zasilacz lipa mimo ze karta nie prądożerna

(Mati6116) #7

Ati Catalyst u mnie ma wersje 12.3, najnowsze ze stronki producenta. Dlaczego zasilacz lipa?

(igrek) #8

Bo qoltec to czarna lista, i na bank nie ma tych 650W, zmień go w najbliższym czasie jak nie chcesz komputera pożegnać, poza tym 650W przy tym sprzęcie to troszkę za dużo.

(Mati6116) #9

Jakoś jade na nim już 2 bite lata i nic sie nie dzieje :slight_smile: a co do Ati Catalyst to jak je najlepiej ustawić żeby gry dobrze chodziły? Chodzi mi tu o te filtrowania, antylisingi itd.

Bo w Nvidia Control Panel coś tam kumałem a tu już jest inna bajka.

(sla17) #10

Wiesz, też znam kilka przypadków, że znajomy "hahaha, co za frajer, mówi mi, że dobry zasilacz kosztuje min. 150zł, a taki nieco "bogatszy" 200zł, ja kupiłem za 50zł i działa", a po pół roku, roku - palą nie tylko same zasilacze, ale także resztę sprzętu :wink: Wiesz, AA, AF i inne opcje no dodatkowo obciążają. Musisz metodą prób i błędów samemu sobie ustrzelić detale, na jakich daje się grać.

(CrisPL) #11

W BF3 mam na wysokich. I jest tak 30FPS, ale pewnie przez to, że mam tylko dwurdzeniowy procesor, a nie cztero.

(sla17) #12

A jaka rozdzielczość, jest AA, AF? To są również bardzo ważne dane.

(Mati6116) #13

CrisPL jak sprawdzałem u siebie na kompie granie przy 30 fps to chyba trochę za mało żeby była idealna płynność :slight_smile: