Zdalna administracja

Witam, poszukuję programu do scentralizowanej zdalnej administracji komputerami w lan-ie. Na końcówkach może być zainstalowane oprogramowanie serwerowe. Chodzi mi o możliwość podglądu/wyłączenia uruchomionych procesów, usług, odinstalowania programów i operacji na plikach ew. zdjęcia screena. No i najważniejsze, musi być freeware (no chyba, że jakiś tani komercyjny czy shareware). Za podpowiedzi z góry dziękuję.

Marek

Witaj łap linkę

http://openvpn.net/

Witam, chyba się nie rozumiemy, nie chodzi o VPN.

Witam

Poleciłbym Ci TeamViewer chyba powinienen Cię zadowolić po dobrym skonfigurowaniu ma wszystko tego czego chcesz poniżej daje odrazu opisik programu :smiley:

TeamViewer - bezpłatna zdalna konserwacja i zdalne współdzielenie pulpitu przez internet. Za pomocą programu TeamViewer możesz w przeciągu niewielu sekund nawiązać połączenie internetowe z dowolnym komputerem osobistym lub serwerem i zdalnie nim sterować tak, jakbyś tuż przed nim siedział.

TeamViewer pozwala na zdalne kontrolowanie dowolnego komputera w sposób nie różniący się od fizycznej przy nim obecności - nawet poprzez zapory ogniowe. Twój partner musi tylko zainicjować niewielką aplikację, która nie wymaga nawet instalacji ani praw administracyjnych. TeamViewer pozwala na zintegrowany transfer danych, umożliwiający kopiowanie plików i folderów. Transfer danych odbywa się poprzez zapory ogniowe. W odróżnieniu od innych typowych programów na rynku TeamViewer zespala zdalną pomoc, zdalną konserwację, prezentację, pracę zespołową, komunikację internetową i VPN w jednej i do tego bardzo opłacalnej aplikacji.

TeamViewer optymalizuje jakość obrazu i prędkość w zależności od połączenia sieciowego. Tym samym uzyskuje się optymalną wydajność od połączenia LAN po połączenie modemowe. TeamViewer pomaga we wspólnej pracy online nad dokumentami, prezentacji dokumentów lub produktów przez internet, w rozmowach służących sprzedaży, prowadzeniu szkoleń online z udziałem licznych uczestników oraz w wielu innych sprawach. TeamViewer to bezpieczne rozwiązanie do zdalnej konserwacji Twoje połączenia realizowane są poprzez w pełni zabezpieczone kanały danych z wymianą kluczy przy użyciu 1024-bitowego algorytmu RSA oraz 256-bitowego szyfrowania sesyjnego AES.

Witam.

Myślę, że do tego celu jednak najlepszy może się okazać VNC lub pochodne.

Zaletą jest możliwość podłączenia się bez zgody użytkownika, zabezpieczenie połączenia hasłem itd.

Na stacjach instaluje się VNCServer a na stanowisku do zarządzania VNCviewer. Da się zarządzać lokalnie w obrębie sieci jak i na odległość poprzez internet.

VNC jest bezpłatny. W razie potrzeby chętnie pomogę.