Zdalna administracja


(Marek Pico1979) #1

Witam, poszukuję programu do scentralizowanej zdalnej administracji komputerami w lan-ie. Na końcówkach może być zainstalowane oprogramowanie serwerowe. Chodzi mi o możliwość podglądu/wyłączenia uruchomionych procesów, usług, odinstalowania programów i operacji na plikach ew. zdjęcia screena. No i najważniejsze, musi być freeware (no chyba, że jakiś tani komercyjny czy shareware). Za podpowiedzi z góry dziękuję.

Marek


(Daki401) #2

Witaj łap linkę

http://openvpn.net/


(Marek Pico1979) #3

Witam, chyba się nie rozumiemy, nie chodzi o VPN.


(ziom888) #4

Witam

Poleciłbym Ci TeamViewer chyba powinienen Cię zadowolić po dobrym skonfigurowaniu ma wszystko tego czego chcesz poniżej daje odrazu opisik programu :smiley:

TeamViewer - bezpłatna zdalna konserwacja i zdalne współdzielenie pulpitu przez internet. Za pomocą programu TeamViewer możesz w przeciągu niewielu sekund nawiązać połączenie internetowe z dowolnym komputerem osobistym lub serwerem i zdalnie nim sterować tak, jakbyś tuż przed nim siedział.

TeamViewer pozwala na zdalne kontrolowanie dowolnego komputera w sposób nie różniący się od fizycznej przy nim obecności - nawet poprzez zapory ogniowe. Twój partner musi tylko zainicjować niewielką aplikację, która nie wymaga nawet instalacji ani praw administracyjnych. TeamViewer pozwala na zintegrowany transfer danych, umożliwiający kopiowanie plików i folderów. Transfer danych odbywa się poprzez zapory ogniowe. W odróżnieniu od innych typowych programów na rynku TeamViewer zespala zdalną pomoc, zdalną konserwację, prezentację, pracę zespołową, komunikację internetową i VPN w jednej i do tego bardzo opłacalnej aplikacji.

TeamViewer optymalizuje jakość obrazu i prędkość w zależności od połączenia sieciowego. Tym samym uzyskuje się optymalną wydajność od połączenia LAN po połączenie modemowe. TeamViewer pomaga we wspólnej pracy online nad dokumentami, prezentacji dokumentów lub produktów przez internet, w rozmowach służących sprzedaży, prowadzeniu szkoleń online z udziałem licznych uczestników oraz w wielu innych sprawach. TeamViewer to bezpieczne rozwiązanie do zdalnej konserwacji Twoje połączenia realizowane są poprzez w pełni zabezpieczone kanały danych z wymianą kluczy przy użyciu 1024-bitowego algorytmu RSA oraz 256-bitowego szyfrowania sesyjnego AES.


(Biuro) #5

Witam.

Myślę, że do tego celu jednak najlepszy może się okazać VNC lub pochodne.

Zaletą jest możliwość podłączenia się bez zgody użytkownika, zabezpieczenie połączenia hasłem itd.

Na stacjach instaluje się VNCServer a na stanowisku do zarządzania VNCviewer. Da się zarządzać lokalnie w obrębie sieci jak i na odległość poprzez internet.

VNC jest bezpłatny. W razie potrzeby chętnie pomogę.