Zdalna instalacja Windows XP przez Win2008 R2

Witam, mam taki problem. Potrzebuję zainstalować Windows XP na Netbooku. Nie mam dostępu do żadnego napędu na USB więc pozostaje Windows Server i usługa Windows Deployment Services (WDS). Jak wiadomo usługa ta działą w oparciu o obrazy .wim Nie ma problemu z Windows Vista i Windows 7 poniewqaż na nośnikach są już odpowiednie pliki obrazów do zaimportowania na serwer WDS. Problem jest z Windows XP. Czy ktoś wie jak utworzyć obraz wim z płyty instalacyjnej Windows XP Home ? Albo co innego należy zrobić, aby wdrożyć Windows XP Home za pomocą WDS w Windows 2008 R2 Server ?

Może nie do końca w temacie, ale rozważałeś instalację z pamięci flash na usb(pendrive)? W sieci pełno poradników jak przygotować taki pendrive.

http://www.techtipsgeek.com/install-windows-from-usb-flash-pen-drive/559/

Polecam, używałem kilka razy i zawsze wszystko działa.

No tak, wszystko ekstra. Pewnie tak zrobie bo będzie szybciej. Tak czy siak, chciałbym wiedzieć jak to mozna zrobić ? Bo co jeśli nie działają porty usb, musi być przeciez jakis sposob na instalacje zdalna z użyciem Windows Server 2008 R2. W Windows Server 2003 jest usługa RIS (remote installation service) i przez tą usługę windows xp instaluje się cacy, problem w tym ze nie mam licencji na 2003, ponadto chcę również zmodyfikować insalke używając sysprepa. natomiast 2008 chodzi przez pół roku bez aktywacji.

Pytanie jest dalej aktualne - jak utworzyc plik obrazu wim potrzebny do WDS’a ?

Użyj triala WS2003 :slight_smile:

Chcę koniecznie użyć wersji 2008 R2 ewentualnie 2008. Skoro Microsoft zaimplementowal taką funkcję, i duże firmy tego używają to znaczy że się da.

http://codeguru.pl/frmThread.aspx?id=314225

Ożesz w mordę !!

Jeżeli netbook ma procek Intel a komputer AMD, to bardzo wątpliwe, aby taki system wstał na netbooku, ale to są tylko teoretyczne słowa. Nie przekonasz się jak tego nie wypróbujesz. :slight_smile:

A co jeśli zrobie to na platformie intela (pentium d albo core2duo e6300) ?

Dodane 03.08.2011 (Śr) 9:46

Muszę za wszelką cenę zainstalowac ten Windows na tym netbooku. a co jesli zrobie tak ze przeloze dysk do normalnego pc, tam rozpoczne instalacje do momentu pierwszego restartu po kopiowaniu plików i z powrotem przeloze dysk do netbooka ? odpali czy się wywali? Próbował już tak ktos instalowac windows ?

Nie wiem czy da radę, bo podczas instalacji już w trybie graficznym instalator jeszcze dociąga pliki z płyty. Gdzieś miałem artykuł o tym, jak załadować obraz ISO do pamięci RAM i zainstalować bez nośnika. Jak znajdę to dam znać.

Dobra, juz po sprawie. zainstalowalem za pomocą Windows Server 2003 i starego i dobrego RIS’a Dziękuję za Waszą pomoc. w szczególności przydadza się artykuły z techneta odnośnie WDS’a. Dzięki chłopaki :wink:

Temat do zamknięcia.