Zdalne gry programy itp - Coś jak OnLive potrzebna pomoc

Witam

Mam małą sieć domową i wpadłem na pomysł skoro można udostępniać sobie pliki i drukarki i istnieją też programy typu onlive czy istnieje możliwość zdalnego grania? mianowicie na komputerze miałbym zainstalowaną grę a poprzez lan uruchamiał ją na laptopie dodam, że musi chodzić na komputerze a tylko przesyłać obraz i sterowanie do laptopa ponieważ jest za słaby na grę. System operacyjny to windows 7 home premium. :stuck_out_tongue:

Dowolny vmc / wirtualny pulpit. Oczywiście będą opóźnienia + słaba jakość ze względu na ograniczenia sieci. Same gry multiplayer nie przesyłają obrazu ponieważ jest to za dużo danych :slight_smile:

Reasumując odświeżanie(60) * głębia(32) * rozdzielczość(1024x768)= jakieś 1,4Gb /s. Więc nie licz nawet, że pograsz chodź odrobinę konfortowo. Chyba, że masz lapa połączonego z pc bezpośrednio światłowodem :slight_smile: Ew skrętka + gigabit ethernet (po zmniejszeniu głębi kolorów, bowiem bardzo możliwe ściny)

Mi chodzi bardziej o coś takiego, że np dziewczyna by grała w simsy a ja na komputerze bym w tym czasie robił co innego a gra działała by w tle tylko na jej komputerze byłby obraz :wink: