Zdalne logowanie w przypadku zaszyfrowanego dysku

Witam

Muszę obejść następujący problem (oczywiście jeśli to możliwe).

Mam w domu standardową sieć + podłączonego laptopa. 

Laptopa mogę wybudzić zdalnie (Wake On Lan). Mam możliwość podpięcia się telefonem poprzez VPN do sieci lokalnej, więc dostęp do komputera mam.

Pozostaje mały szczegół, jakim jest szyfrowanie dysku. Dysk to Samsung SSD 840Pro, szyfrowanie hadrwarowe (włączane w biosie).

Czy istnieje możliwość, abym logując się do VPN domowego zdalnie wpisał hasło?

Kiedyś byłem na jakimś szkoleniu intela i była tam mowa o tym, że istnieją sposoby, aby przy odpowiednim chipsecie zdalnie dostać się np do biosu itp itd, niemniej było to około 10 lat temu i nie bardzo kojarzę już fakty.

Czy ktoś ma pomysł? 

Oczywiście wyłączenie szyfrowania nie wchodzi w grę.

Podejrzewam, że to zależy od Twojej płyty głównej czy umożliwia zdalne logowanie są do BIOSu. Jeśli nie ma takiej opcji, to raczej nic nie zrobisz. BIOS musiałby mieć przypisany IP, aby można było się zalogować. Ewentualnie możesz próbować logować się po MAC adresie, ale jeśli jesteś poza siecią, to przez internet raczej się nie uda. Jeśli dobrze kojarzę, to na Zlocie Intel przedstawiał pomysł na procesory z wbudowaną kartą sieciową i to chyba umożliwiało właśnie logowanie się do komputera zanim system wystartuje. Może o to chodziło?

Mniej więcej o to mi chodziło.

 

Udało mi się znaleźć informację, że istnieje technologia Intel AMT, która pozwala na takie rzeczy, znalazłem programik RADMIN, który z poziomu windows jest wstanie takie rzeczy też zrobić.

Wstępnie skonfigurowałem usługę na stacji roboczej, ale nie mogę znaleźć nigdzie czy na androida jest taka aplikacja.