Zdalne odtwarzanie muzyki w sieci domowej

Witam,

Posiadam 2 Lapki - jak w podpisie. Mam też swoją sieć wifi. Chciałbym mały komputerek (Asus EeePC 901) przenosić do drugiego pokoju, w którym jest kino domowe. Oczywiście służyłby za odtwarzacz muzyki. Sprawa się komplikuje, gdyż chciałbym z drugiego pokoju (drugi Lap - Asus G1) sterować odtwarzaniem muzyki na kompie małym…

Windowsowy zdalny pulpit odpada, gdyż na małym jest Win XP Home, który NIE MA SERVERA, może jedynie robić jako klient… (na dużym Vista Ultimate)

Do głowy przychodzą mi 2 rozwiązania - inny zdalny pulpit, bądź Shoutcast.

Obecnie na dużym postawiłem w winampie server i wszystko działa ok :slight_smile: No może oprócz tego, ze na małym jest spore opóźnienie, no ale to chyba normalne?? (sieć w standardzie “g”)

Macie jakieś propozycje jak można by to rozwiązać? Oczywiście latanie do drugiego pokoju i ręczne przełączanie piosenek, tudzież robienie kolejki odpada :stuck_out_tongue:

Aha - zabawa w UPnP/Media Server na routerze raczej odpada, bo nie o to mi chodzi :slight_smile: (nie wiem czy właściwie nazywam te funkcje)

Z góry dzięki za sugestie,

pozdrawiam

przez zdalny dostęp programem o nazwie

TeamViewer http://www.teamviewer.com/index.aspx

Ustaw go do pracy w sieci i łącz się po IP.

próbowałeś kiedyś programu VNC? prosty, niezawodny…

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 1.3+Viewer

Hmm, przez VNC cosik nie idzie :slight_smile: postawiłem na małym server, na dużym Viewer i cosik błędy :frowning: raz na dużym, raz na małym…

oczywiście serwer stawiasz na tym kompie co ma być sterowany, spróbuj bez szyfrowania, wyłącz firewalla na chwilę.

:smiley: :smiley: :smiley: pogrzebałem i biega ;d hmm troszke zamula, chyba windowsowy ładniej chodził ;d

ale za to tutaj server ciągle ma dostęp do kompa ;d

ogólnie który program jest najpopularniejszy i najlepszy w tej dziedzinie? jako alternatywa pulpitu zdalnego? Ten VNC czy coś jeszcze?

Bo TeamViewer widzę ma więcej funkcji chyba… ale w zasadzie po co? te co w systemowym wystarczą - a chyba wszystkie ma VNC?

Takich tematów było pewnie wiele, ale tutaj chodzi o zdalną muzykę ;d no i chyba najlepszym wyjściem będzie VNC :wink:

Dzięki za pomoc

Możesz zmienić paletę kolorów na mniejszą, żeby mniej danych transferował… możesz także wyłączyć tło pulpitu.

Tak tak, wiem :slight_smile: ale i tak cosik zamula :slight_smile:

ale lepsze to niż nic - do muzy starczy i na pewno lepsze niż shoutcast :slight_smile:

Zamuła też może wynikać z konfiguracji Vista + XP… tam z sieciami to różnie bywa, więc wiesz…