Zdalne wyłączenie komputera w grupie domowej?

witam, szukam sposobu aby zdalnie wyłączyć 2 komputer podłączony do grupy domowej lub tej samej sieci wi-fi (wszytsko posiada windows 7 prof.)

Jeżeli znasz nazwę użytkownika i hasło zdalnego komputera to polecenie konsolowe shutdown powinno dać radę

szukam raczej programu/sposobu wyłączenia komputera np. za 10 minut. kończę prace na jednym kompie klikam i wyłączam inne, nie koniecznie wszystkie w grupie domowej, nie wszystkie maja hasło do konta użytkownika

shutdown t 600

Muszą mieć. Bez tego nici ze zdalnej administracji komputerem. Musisz pozakładać hasła i co najwyżej, jeżeli nie masz ochoty wklepywać go za każdym logowaniem, ustaw logowanie automatyczne.

PS. google -> Czasowy wyłącznik komputera, Poweroff 3.0

To samo co shutdown ale ubrane w ładne okienka do wyklikiwania

a jak działa logowanie automatyczne?

Normalnie :smiley:

Po włączeniu komputera następuje automatyczne zalogowanie wybranego użytkownika. Nie trzeba klikać jego ikonki i ew pisywać hasła na ekranie powitalnym.

Uprzedzając ew. następne pytanie. Uruchom forumową wyszukiwarkę i wklep do niej “control userpasswords2”.

autologowanie działa ok, ale z tym programem nie mogę sobie coś poradzić, możesz dać jakieś screeny?

http://users.telenet.be/jbosman/poweroff/poweroff.htm

CWK nie używałem i zdaje się, że podałem go na wyrost. Z obrazków wynika, że potrafi wyłączyć tylko komputer lokalny, po sieci nie umie.

Witam

Mam problem z wyłączeniem drugiego komputera przez sieć wi-fi (grupe domową). Gdy daje komende shutdown wyskakuje odmowa dostępu. Próbowałem wielu sposobów wyczytanych na google i nic nie pomaga.

Oba kompy na Win7 Ultimate. Proszę o pomoc.

PPM na pliku->uruchom jako administrator

o jaki plik chodzi jeśli możesz powiedzieć?

Dodam jeszcze że używam polecenia shutdown /i wyskakuje okienko i gdy wezmę przeglądaj to wyskakuje komunikat “Usługi domenowe w usłudze Active Directory są aktualnie niedostępne.”