Zdalne zamykanie komputera poprzez shutdown.exe

Witam. Ostatnio wpadłem na pomysł aby napisać program do zdalnego wyłączania komputerów w moim domu. Postanowiłem wykorzystać do tego aplikację shutdown.exe z parametrami " /s /f /m \nazwa_pc ". Cały problem w tym, że nie działa ta komenda przy odpalaniu jej z cmd. Dostaję coś takiego w przypadku komputera z Windows 7: “Wprowadzona nazwa komputera jest nieprawidłowa lub zdalne zamknięcie systemu jest nieobsługiwane na komputerze docelowym. Sprawdź nazwę, anastępnie spróbuj ponownie, bądź skontaktuj się z administratorem systemu.(53)” i coś takiego przy komputerze z Windows XP: “Odmowa dostępu.(5)”. Oczywiście komputery w tej samej grupie roboczej, nazwy wpisane poprawnie. Może to być wina tego, że łączę się z nimi przez wifi? A może coś innego?

Cześć, tutaj masz programik do wyłączania komputerów w sieci :wink:

Plik : Zamykacz_win8.7z

masz zamykanie po czasie, o godzinie, i komputerów w sieci (podajesz nazwę komputera na którym uruchomiłeś tą aplikację)

Progs mojego autorstwa.

https://skydrive.live.com/?cid=66428c4a … tion=Share

Odmowa dostępu to brak uprawnień. http://imageshack.us/photo/my-images/83 … ucetj.png/ Dodaj tutaj odpowiednie konto użytkownika z którego masz dostęp do zasobów z komputera z windowsem 7 do windowsa xp. Nie mam czasu dokładnie tego opisać, ale w razie kłopotów możesz skorzystać z googla.

, raczej muszą być włączone odpowiednie usługi - Menedżer połączeń usługi Dostęp zdalny, musi być zezwalanie na połączenie, nie mogą być wyłączone zdalne udziały administracyjne(c$, d$ itd).