Zdalny dostęp do kompa

Szukam jakiegoś darmowego programu, który umożliwi mi zdalny dostęp do mojego kompa w domu. Potrzebuję mieć możliwość szukania plików na domowym kompie i ściągnięcia ich na laptopa, do którego mam dostęp. W domu mam WinXP Home, zmienne ip, komputer jest za routerem. Na laptopie mam winXP Profesional.

Będę wdzięczny za rekomendacje :slight_smile:

Witaj,

http://www.teamviewer.com/index.aspx

darmowy do zastosowań domowych, moim zdaniem bardzo dobry.

A ja jak zawsze- Live Mesh- do dostepu zdanego.

Jesli chcesz tylko sciagac pliki z jednego kompuetra na drugi lub synchronizowac je miedzy nimi to Live Sync https://sync.live.com/foldersharetolivesync.aspx

Zadnemu z nich nie przeszkadza zmienne ip i nat wiec nic dodatkowo nie trzeba konfigurowac.

teamviewer :!:

jakiś klient VNC, np. UltraVNC

do dynamicznego ip, hamachi albo DynDNS i podobne

Dzięki za dużą ilość odpowiedzi :slight_smile: skoro mogę tak przebierać to spytam wobec tego, który z nich jest najłatwiejszy w obsłudze, konfiguracji - pytam gdyż w ciągu najbliższego półrocza nie mam dostępu do kompa w domu i program będzie musiał zostać zainstalowany + ustawiony przez tate za moim mailowym pośrednictwem.

Dodane 07.03.2009 (So) 2:26

Mój antywirus zgłasza mi znalezienie trojana przy tym programie - Trojan.Agent.Bddr - czy to na pewno normalne?

Normalne, ten program nie ma wirusów. Możesz tą informację zignorować.

Mam pytanie odnośnie tego co może zobaczyć administrator sieci u mnie w pracy, gdy jestem połączony z kompem domowym poprzez własnie Teamviever?

Uruchamiają teamviever w pracy musze podac hasło do netu (moje indywidualne), ale w cookies czy historii (w pracy) nie widać żadnych plików czy stron urcuhamianych poprzez Teamviewer przez przeglądarkę w domu. Czy to oznacza, ze administrator widzi połączenie internetowe i jak mam otwartą w pracy przeglądarkę (w pracy) z np. stroną tłumacza google to widzi tylko to połaczenie, a nie z moim kompem w domu?

Nie wiem czy jasno to opisałem, ale byłbym wdzieczny za odpowiedź.

raczej nie widzi co masz na swoim domowym komputerze

chyba że ma zainstalowane oprogramowanie do podglądu twojego ekranu to tak

ale co mu do tego co robisz na domowym komputerze??

To, ze ma admin u mnie w firmie podgląd naszych ekranów raczej wykluczam. Czyli jak odpalę sobie za pomocą teamviever neta na domowym kompie to nie ma mowy, aby widział jakieś cookies czy coś podobnego co pozwoliłoby mu stwierdzić, że siedzę w necie? Bedzie widział tylko jakiś proces w sieci (połączenie za pomocą teamviewer) i to wszystko?

no tak tylko będzie widział że ten proces - program korzysta z sieci

ale nic nie zobaczy co robisz na swoim komputerze