Zdalny dostęp do komputera w sieci domowej z Livebox 2.0

Mam w domu Liveboxa 2.0. Mam do niego podłączony komputer, do którego chciałbym się łączyć zdalnie przez pulpit zdalny. Problem w tym, że nie mam pomysłu jak skonfigurować Liveboxa 2.0, by ten komputer był dostępny z Internetu.

 

Skonfigurowałem dynamiczny DNS korzystając z no-ip i moja domena xxxxxxxxxx.no-ip.biz działa, ale jedynie wewnątrz sieci LAN. Wie ktoś z Was jak to skonfigurować?

Masz przekierowany port pulpitu zdalnego (3389) ? 

Jak sprawdzałeś domenę ? 

Zarejestrowałem się na no-ip, utworzyłem konto i domenę. Domenę podpiąłem pod Liveboxa 2.0 w zakładce Zaawansowane - Dynamiczny DNS.

 

Gdy puszczam PINGa z wewnątrz sieci na domenę xxxxxxx.no-ip.biz adres odpowiada, natomiast gdy pinguję ją spoza sieci lokalnej adres się nie pinguje.

 

Konfiguracja portów mnie nie urządza. Chcę, by bramka była dostępna z zewnątrz, bo oprócz pulpitu zdalnego planuję korzystać z funkcji WOL i kilku usług.

 

 

 

EDIT:

Hmmm… może jednak coś jeszcze trzeba skonfigurować, bo jak pinguję z zewnątrz moje IP to też nie mam odpowiedzi.

Hej,

A myślałeś o skonfigurowaniu w LiveBoxie DMZ?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ustawiłem statyczyny adres IP dla mojego serwera w Liveboxie, dodałem go jako DMZ.

 

Coś zapora sieciowa chyba jednak bruździ bo włączyłem ustawienia zaawansowane zapory w Liveboxie i zaznaczyłem, by odpowiadał na PING. Domena się pinguje. Więc jakiś postęp jest.

 

 

EDIT:

OK, ogarnięte. Jednak trzeba w tym ustrojstwie powalczyć z zaporą sieciową. ;/