Zdalny dostęp do komputera za pomocą wiersza poleceń

(Email8trash) #1

Witam,

Szukam programu/sposobu aby uzyskać dostęp z jednego komputera do drugiego i móc go kontrolować za pomocą wiersza poleceń. Może być też opcja zdalnego pulpitu, ale w taki sposób, żeby nie zostać wylogowanym. Fajnie by było gdyby to działało zarówno pod linuksem jak i pod łindoł$em.

Z góry dzięki za pomoc.

(Gryf00n) #2

Protokół SSH posiada takie możliwosci

(Email8trash) #3

Ok, a jest opcja używania ssh tylko w sieci lokalnej? Jak mogę to ustawić?

Nie bardzo wiem co chcesz ustawiać. Podczas połączenia podajesz IP komputera (ew. nazwę hosta, jeżeli macie serwer DNS) i tyle.

(Gryf00n) #5

Można także ze Smarta z Andkiem na pokładzie

(Email8trash) #6

Ok, czyli (pod windą): instaluję np freeSSHd, stawiam serwer, na 2 komputerze instaluję jakiegoś klienta i z tego klienta łączę się z serwerem?

(Szymad) #7

Żeby się dostać możesz postawić dowolny serwer SSH. W konfiguracji ustawiasz parametry. Potem dowolnym klientem się podłączasz. Co do sieci lokalnej, to nikt nie wejdzie spoza sieci lokalnej, jeśli nie przekażesz portu.

(Email8trash) #8

Aha, czyli serwer mogę ustawić np na starym telefonie z androidem, a jeśli nie ustawię portu to serwer będzie działał tylko lokalnie?

(Szymad) #9

Serwer to tam, gdzie chcesz się podłączyć - więc komputer, do którego się będziesz podłączać. 

Klient, to może być urządzenie takie jak telefon z Androidem. Klient się łączy z serwerem.

(pigers1986) #10

PowerShell ? http://technet.microsoft.com/en-us/magazine/ff700227.aspx

(mateusz880) #11

Hmm a telnet ??

(Szymad) #12

Telnet jest wyłączony domyślnie w wyższych niż XP.