Zdalny dostęp do plików

Witam potrzebuje programy który pozwoli mi na zdalny dostęp do plików na około 30-50 komputerach w celu tworzenia backupów edycji plików itp nie wchodząc w drogę osobie pracującej na tym komputerze zna koś może jakieś ciekawe rozwiązanie godne uwagi ?

chmura

:slight_smile:

Chyba się nie zrozumieliśmy :slight_smile: chodzi mi o to by z jednego komputera mieć dostęp do tyk 30-50 komputerów :wink:

ssh

Czyli widzę że z programem będzie kłopot

Jaki kłopot? Przecież jedno z rozwiązań masz podane. A polecać można coś wiedząc przynajmniej pod jaki system tego szukasz.

Systemy do xp po win 7 są to systemy obsługujące PLC i potrzebuje robić backup zdalnie

Nie wiem w jakim środowisku pracujesz ale jesli chcesz probram do backup to polecam urbeckup, natomiast do edycji plików to jest problem bo jeśli ktoś pracuje na tym pliku/ma otwarty to będziesz wchodził mu w droge. Jesli udostępnisz pliki to będziesz miał możliwość ich edycji. Jednak udostępnianie plików na 30-50 kompach to trochę kiepski pomysł. Nie lepiej pomysleć o jakimś serwerze plików?

Najlepiej udostępnić wszystkim klientom przestrzeń na jednym serwerze kopiil(dla bezpieczeństwa każdemu osobną) i zainstalować na każdej maszynie zdalnej część wykonawczą backupera np. http://www.cobiansoft.com/cobianbackup.htm Na kompie do backupów moduł kontrolny. Instalator obsługuje tworzenie skryptu do powtarzanych masowo instalacji. Program obsługuje Volume Shadow Service (skopiuje również pliki otwarte do zapisu) pozostanie niewidoczny wizualnie dla klienta, Uruchomi się nawet przed zalogowaniem dająć zdalny dostęp. Jest bardzo “lekki” bo napisany w Delphi więc komputerków nie obciąży zbytnio. Po odłączeniu kompa robiącego backup nic nie będzie udostępniane ani niczego w sieci nie udostępnią.

 

Ewentualnie WinSCP i powtarzać czynność kopiowania plików ręcznie logując się ssh do każdej maszyny.

 

Kwintesencja synchronizacji GNU -  Unison? Zdaje się że daje dostęp przez ssh… nigdy nie udało mi się tego zmusić do działania, lubisz się bawić to spróbuj.

 

Idealnym byłoby zdalnie wyzwalane Marcium Reflect bo nawet jeśli maszynom dysk całkiem padnie nie potrzeba reinstalacji żeby przywrócić… moze się da odpalić z argumentami via ssh? (Putty)

Tak czy owak niepostrzeżenie do klienta dobierzesz się ssh

 http://alternativeto.net/software/bacula/