Zdalny dostep do router przekierowanie portów VECTRA dyndns

Chcę zrobić przekierowania portów na rejestrator bcs, centralę satela, dysk sieciowy Synology DS210j,

Na forum mamy taką zasadę - nowy problem = nowy wątek. Później tworzą się tasiemce i dyskusje odbiegające od głównego tematu wątku.

Tam jest napisane, że serwer DHCP przypisuje dynamicznie adres IP, a nie automatycznie. Czym to się różni. Automatyczne przypisywanie polega na przydzielanie automatycznie zawsze tego samego IP, a dynamiczne na przypisywaniu automatycznie różnych adresów IP. Ponadto jest tam napisane, że adres może ulec zmianie, więc nie jest powiedziane, że zmienia się co godzinę, co restart routera lub codziennie.

W UPC IP jest stałe, ale również może ulec zmianie i nie tylko z powodu restart modemu. Na przykład u mnie IP zmieniało się wielokrotnie, na początku byłem w Aster i miałem prywatne IP, które też czasem się zmieniało, potem przydzielono mi publiczne IP, chwilę później UPC wykupiło Aster i zwiększyli mi za darmo szybkość łącza i przy okazji zmienili mi IP, po jakimś czasie dostałem informację, że w UPC standardem a zarazem najniższą opcją jest 15Mb/s i zwiększają mi bez dodatkowych opłat i po tej akcji znowu miałem nowe IP. :wink:

Ok zakładam nowy temat. Dziękuję wszystkim za pomoc.