Zdalny dostep do router przekierowanie portów VECTRA dyndns

Witam chce uzyskać zdalny dostęp do swoje routera i nie tylko. Posiadam ruter TL-WR340G, dostawcą moje internetu jest VECTRA, zarejestrowałem się http://dyn.com/ oraz na https://www.dlinkddns.com/ , na routerze w dynamic dns poustawiałem wszystko i ukazało się Connection Status: Succeeded! czyli chyba wszystko ok.

Nie wiem tylko jak poustawiać dyn.com tutaj

0c2d9161a6fe.jpg

oraz tutaj

28f552e07dbb.jpg

Service Port: (XX-XX or XX) nie wiem co tutaj wstawić - domyślam się że port który przekierowuje ale nie wiem z jakiego zakresu moge sobie wybrać np. żeby przekierowywał mnie na oruter

IP Address: - adres na który ma port przekierowywać czyli np. 192.168.1.1

Protocol: -tutaj nie wiem all tcp czy udp

Status: domyslam sie ze enabled

Common Service Port: nie wiem co wybrac dns ftp http itd

proszę o poprawienie mnie w czym się mylę i o pomoc w ustawieniu zdalnego bezpiecznego dostępu do moje routera

login zostawilem domyslny do routera a haslo zmienilem na swoje wlasne

Hej,

Na pierwszym screenie wszystko jest ok, bo rozumiem, że te kwadraciki miały służyć zakryciu wybranego przez Ciebie adresu?

W przypadku routera nie musisz robić żadnych przekierowań, by dostać się do konfiguracji routera. Virtual serwer służą do przekierowania portów na poszczególne maszyny w sieci lokalnej - jeśli tego przekierowania nie ma, domyślnie pakiety trafiają do routera.

By dokończyć konfigurację musisz:

:arrow: aktywować DDNS na routerze - zakładka Dynamic DNS ,

:arrow: umożliwić zdalne logowanie na router - zakładka Security / Remote Management.

Pozdrawiam,

Dimatheus

tak kwadraciki temu służyły…

napisałem wyżej że ustawiłem dynamic dns poustawiałem wszystko i ukazało się Connection Status: Succeeded! czyli chyba wszystko ok.

ok o remote managment nie wiedziałem

ale już teraz ustawiłem

c5e78ab49c7a.jpg

dobrze?

port 80 był domyślnie tak ustawiony

Hej,

Jeżeli masz jeszcze aktywny dostęp zdalny do zarządzania routerem, to powinno być wszystko. Nie rozumiem więc w czym problem?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie wiem czy mam aktywny dostęp. W jaki sposób w takim razie mam teraz się połączyć z tym routerem zdalnie?

wydawało mi się że wpisując jako adres który mam tutaj

0c2d9161a6fe.jpg

czyli np. xxx.dyndns.org

Tylko wydaje mi się że ja właśnie to okno mam źle skonfigurowane…

Którą z opcji service type mam wybrać i co niżej wstawić?

W routerze uzupełnij opcję Dynamic DNS, lub postaw sobie clienta na kompie do ktorego chcesz dostepu.

tak u mnie ona wygląda

ed02d0a782d5.jpg

wydaje mi się że skoro succes czyli wszystko jest ok

wyszukaj sobie jeszcze opcji remote management i zobacz czy jest wałączona i zobacz czy po IP zew i numerze portu dostaniesz sie do routera

przykład 80.80.80.2:8080

Niestety nie mogę zalogować się przez mój zewnętrzny adres a po : daję port który mam wpisany w remote managment

8f896c3fc1cc.jpg

swój adres zewnętrzny biorę np ze strony speedtest.pl

Dodane 21.11.2013 (Cz) 18:41

0c2d9161a6fe.jpg

co mam tutaj wybrać w serive type i jaki adres wpisać tam niżej?

Zobacz no jeszcze na innym porcie

service type*

Hej,

W przypadku ustawień Service Type na pozycji 1 czy 2 nie ma praktycznie żadnej różnicy - zarówno na jednym, jak i na drugim usługa powinna działać poprawnie.

Wszystko wynika z tego, że próbujesz zalogować się na router po zewnętrznym adresie, ale działając pod tym samym adresem. Router dostaje informację o tym, że ma wysłać pakiet do samego siebie i ostatecznie nie wysyła go wcale. Zresztą możesz to sprawdzić: spróbuj połączyć się z routerem poprzez Twój publiczny adres IP, a następnie przez nazwę serwera DynDNS - w obu wypadkach pewnie dostaniesz zwrotkę, ze host nie został znaleziony. Jeśli tak, zostanie przetestowanie konfiguracji spoza sieci - z innego adresu IP.

Pozdrawiam,

Dimatheus

W polu Remote Management IP Address podajesz albo konkretny adres IP (jeśli łączysz się z internetu musi to być adres publiczny), albo wpisujesz 255.255.255.255, jeśli będziesz łączył się z różnych adresów IP. Natomiast niemożność logowania się poprzez zewnętrzny adres wynika z tego, że prawdopodobnie łączysz się z własnej sieci lokalnej, a niektóre routery nie potrafią wysłać pakietu w pętli, tj. samego do siebie. Spróbuj połączyć się z innej sieci, jeśli wszystko dobrze skonfigurowałeś, powinno działać.

Super dzięki udało się. Po podłączeniu się do innej sieci przez xxx.dyndns.org:8080 połączyłem się jak również przez “zewnętrzny adres:8080” po wpisaniu samego xxx.dyndns.org nie nie wyskakuje jak również po samym adresie zewnętrznym bez portu również nie działa. Rozumiem że jak teraz Vectra zmieni mi IP bo jak na razie mam to samo co wczoraj to nadal będę mógł łączyć się przez xxx.dyndns.org… skąd dyndns będzie wiedziało na jakie IP vectra mi zmieni to nie wiem ale mam nadzieje że będzie to działać:)

Zacznijmy od tego że Vectra daje stałe ip. Ale tak jeśli jakimś cudem ci się zmieni będziesz się mógł łączyć :stuck_out_tongue:

dyndns dostaje informację od twojego routera jakie ma ip i przez to dyndns wie gdzie ma dany adres przekierować

Hej,

Do tego właśnie działa funkcja Dynamic DNS w routerze. Gdy router dostanie nowy adres IP, poinformuje o tym serwer dyndns.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Skąd mogę się dowiedzieć teraz które porty przekierowywać - które są standardowe czyli niebezpiecznie, które są szyfrowane czyli chyba bezpieczne, z jakiego zakresu portów mogę korzystać?

Dodane 22.11.2013 (Pt) 12:20

pewny jesteś co to vectry?

http://www.vectra.pl/pomoc/internet/Adres+IP/35

Jeśli modem pracuje w normalnych warunkach (nie będzesz go włączać na pół dnia itd) to ip jest stałe. W moim wypadku jest to ponad 3lata.

Hej,

Podobnie jest w przypadku UPC - o ile nie będziemy restartować modemu. :slight_smile:

Wszystko zależy od tego, jakie usługi chcesz w sieci lokalnej hostować - serwer WWW, grę on line. W zależności od tego różne porty wchodzą w grę.

Pozdrawiam,

Dimatheus

modem vectry można restartować, sęk w tym by go nie wyłączyć na dłużej bo ci ip przepadnie :stuck_out_tongue: