Zdalny dostęp do routera sagemcom wifi-11 fast 2704

Witam

Jak mam ustawić strefę zdemilitaryzowaną? 

 

Po co takie kombinacje alpejskie?

 

Jeśli chcesz łaczyć się zdalnie, musisz zapewne na to najpierw zezwolić i gdy już to zrobisz, wystarczy zwyczajnie wpisać publiczne IP routera, nie stawiasz go w DMZ, bo router jest na brzegu sieci, chyba ze w sieci masz kilka routerów, no to wtedy tak, ale jeśli router jest na brzegu sieci i otrzymuje publiczne IP, to nie stawiasz go w DMZ.

Jest tylko jeden router

Czyli co wpisuje w DMZ?

Dostawcą internetu jest TPsa więc zmienne ip. dlatego zabawa w dyndns

Nic nie wpisujesz (zakładam, że na tę chwilę niczego nie udostępniasz. Żeby mieć dostęp do routera, nic nie wpisujesz w DMZ.

DynDNS okej, ale zabawa z DMZ jest zbędna. Wpisując IP routera w przeglądarce, automatycznie się z nim łączysz, a DMZ jest po to, aby mapował IP publiczne na IP prywatne konretnego urządzenia za NATem.

Dobra czyli w dmz wpisze 0.0.0.0

Ale co dalej… dlaczego nie moge sie zdalnie polaczyc z routerem? Mowisz zeusze na to zezwolic… ale jak?

W każdym routerz

Jeśli próbujesz z własnej sieci LAN, to możesz się nie połączyć, większość routerów nie potrafi wysyłać pakietów w pętli, tj. samych do siebie i taki pakiet po prostu odrzuca. Takie rzeczy musisz testować spoza swojej sieci, np. uznajomego lub jeśli korzystasz na telefonie z jakiegoś pakietu internetowego, to możesz to wykorzystać do testów.

Takie informacje znajdziesz w instrukcji obsługi lub zakładce help, jeśli taka jest. Ja nie znam działania każdego routera, np. w TP Linku, żeby zezwolić na zdalne logowanie to albo podajesz konkretne publiczne IP, z którego zawsze będziesz się łączył, albo wpisujesz adres rozgłoszeniowy 255.255.255.255, jeśli będziesz chciał się łączyć z różnych IP, ale jak pisałem, w twoim routerze może być inaczej, a to już musisz doczytać w instrukcji.

Tak też robię… korzystam z pakietu w telefonie lub od siebie z domu a ten router stroi w firmie.

W moim tp linku rzeczywiście jest zakładka remote managment i tam się ustawia z jakich adresów można się łączyć mam ustawione 255.255.255.255 bo łączę się z różnych adresów. Ale w tym routerze nie widzę żadnej podobnej opcji

Sprawdź czy masz zakładkę ACL, albo poszukaj w ustawieniach firewall. Ewentualnie daj zrzuty ekranu z panelu routera.