Zdalny dostęp do routera

Witam. Otóż mam w sieci podłączoną kamerę zewnętrzną przez WIFI i chciałbym mieć dostęp do niej po za domem, ogólnie też do dysku sieciowego, którym mam pod siecią udostępniony.
Obecny router: TP-Link MR6400 3G/4G oraz dostawca T-Mobile internet domowy do 60mb/s.

Wiem, że operator ma zmienny adres IP, pomoże ktoś jak mogę zrobić dostęp zdalny po za domem do sieci?

Hej,

Myślę, że dobrym rozwiązaniem bądź usługi w stylu DynDNS czy NoIP. Myślę, że poniższe zestawienie powinno pomóc.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dziękuję. Zarejestrowałem się. Utworzyłem host. I teraz wystarczy jak tylko wprowadzę te dane w routerze? Czy muszę jeszcze jakąś czynność wykonać?

Jak na razie dzięki takiemu zabiegowi będziesz miał dostęp do routera, jeśli włączona jest możliwość logowania się do niego spoza sieci lokalnej. Teraz przydałoby się uruchomić serwer VPN na routerze i dzięki niemu logować się do sieci lokalnej z dowolnego miejsca sieci.

Podpowiesz jak uruchomić ten serwer VPN? TP-Link MR6400.

Zalogujesz się do routera i kolejno wchodzisz: Advanced / VPN / OpenVPN/PPTP VPN i ustawiasz. Klikasz w pytajnik i masz też opis, co i jak zrobić.