Zdalny dostęp do własnego serwera

(Tomekdkm) #1

Witam.

Mam do Was wielką prośbę, pomóżcie mi w połączeniu się zdalnie do mojego serwera, bo ja nie mam pojęcia co zrobić - a kombinowałem (pod warunkiem że się da).

Mój serwer (pseudo serwer) - to NSA310, po sieci LAN chodzi bardzo ładnie

internet - adres IP jest stałe (DSL), posiadam Router Tp-Link TD-W8901G

Do tego routera nie mam dostępu, więc nie mam możliwości ingerowania w niego - przestawiania opcji. Usługodawca zablokował dostęp do routera ale ich się pytałem i powiedzieli mi, że zdalnie powinienem się połączyć z tym serwerem bo takich opcji z tym związane nie blokują. Jeżeli ktoś kojarzy co to za serwer i wie co trzeba zrobić to bardzo prosiłbym o podzielenie się tą wiedzą.

Jeśli macie pytania co powinienem napisać (jakieś parametry - to piszcie ) a ja odpiszę.

Dzięki i pozdrawiam.

(Drobok) #2

jak nie przekierujesz portu usług z których chcesz skorzystać na ip wewnętrzne serwera to nie masz co liczyć że się do niego podłączysz :stuck_out_tongue:

Poproś usługodawcę o przekierowanie portów na ip które otrzymał serwer od dhcp (najlepiej podaj im mac sieciówki serwera i niech ustawią stałe wewnętrzne ip)

//edit

ps powiedziałeś im że chcesz się do tego serwera połączyć z poza lan ? :stuck_out_tongue:

(Tomekdkm) #3

Witam. Oczywiście , że im powiedziałem że chcę się połączyć z serwerem poza siecią LAN, takiej gafy bym nie popełnił :).

Jak wspomniałem, powiedzieli że nic nie blokują i z tym serwerem powinienem się bezproblemowo łączyć po za siecią LAN - ale nie u mnie.....

Już wyżej dostałeś odpowiedź - bez przekierowania portów tego nie zrobisz. Blokowanie/nieblokowanie czegokolwiek nie ma tu nic do rzeczy.

(Tomekdkm) #5

Zrobię tak jak wspomniałeś, a przy okazji będę chciał zmienić router bo więcej niż 3 urządzeń nie obsłuży. W kolejnych urządzeniach pisze że IP nieprawidłowe. Może problem tkwi właśnie w routerze, że jest wadliwy.

Dzięki za odpowiedź.

(Drobok) #6

Router nie jest nieprawidłowy, masz ustawioną maskę pod operatora byś więcej niż tych 3 urządzeń nie podłączył :stuck_out_tongue: (dlatego lepiej od operatora wziąć sam modem)

(roobal) #7

Wyjaśnijmy dwie rzeczy. Piszesz, że korzytasz z łącza DSL i możesz podłączyć tylko 3 urządzenia w takim razie: 1. otrzymujesz 3 adresy IP z puli adresów publicznych (wyłączony NAT); 2. Otrzymujesz 1 adres IP z puli adresów publicznych, który jest poddawany translacji (włączony NAT)? Jeśli to drugie, to musisz mieć dostęp do routera, inaczej ISP robi Cię w konia, mówiąc Ci, że wszystko powinno działać (albo ludzie, z którymi gadasz nie znają się na swojej pracy i nie wiedzą o czym do nich rozmawiasz). Jeśli ludzie ISP robi Cię w konia i nie masz dostępu do routera, zresetuj go do ustawień fabrycznych i skonfiguruj wedle własnego uznania. Login i hasło dostępu do sieci po protokole PPP powinieneś mieć na umowie.

(Tomekdkm) #8

Witam.

Tak łącze ma DSL, do routera przewodowo mam podłączony komputer stacjonarny, telewizor oraz serwer NSA310. Po podłączeniu przewodowo kolejnego urządzenia (dekoder Cyfrowy Polsat) - to jeden z tych 4 wymienionych urządzeń losowo nie chodził i a by pozostałe 3 urządzenia chodziły muszę restartować router, więc zrezygnowałem z Cyfrowego Polsatu.

Jeżeli bezprzewodowo oprócz tych 3 urządzeń, to łączę się jeszcze z telefonem i laptopem i wtedy w tych 5 urządzeniach internet jest .

Przejrzałem umowę i nie ma w nim żadnej wzmianki o loginie i haśle do routera.

W tej firmie mi mówili, tak jak wspominałem, że nie będę miał do tego routera dostępu, nic oni nie blokują lecz jedynie ustawili daną przepustowość na jaką zawarłem umowę.

(roobal) #9

Jeśli czepiać się szczegółów to może i niczego nie blokują, ale skoro masz włączony NAT, to NAT nie zezwala na dostęp do sieci LAN. NAT tłumaczy adresy prywatne na publiczne i odwrotnie i robi to w taki sposób, że pakiet wychodzący z adresem publicznym jest zapisywany w tablicy NAT, a pakiet wysyłany jest z adresem pulicznym, gdy pakiet wróci, NAT tłumaczy go na adres prywatny. W przypadku, gdy pakiet przychodzi z internetu (nie zostało zainicjowane połączenie z twojej sieci), np. na port 80, to router go odrzuci, bo nic nie działa w routerze na porcie 80 (przymijmy takie założenie). NAT tutaj też nie zadziała, bo nie wie na jaki adres powinien przetłumaczyć, ponieważ nie posiada w swojej tablicy takiej informacji. Włączając przekierowanie, dajesz informację jak router ma przekazać pakiet z internetu do sieci LAN.

Z tego co widzę, masz stałe IP, więc podejrzewam, że masz tylko 1 adres publiczny i włączony NAT, a bez dostępu do panelu routera nic nie zdziałasz. Ewentualinie napisz jakie masz adresy na pozostałych komputerach.

(Tomekdkm) #10

Więc:

Komputer stacjonarny ma IP: 192.168.241.4

Laptop: 192.168.241.5

TV: 192.168.241.3

Serwer NSA310: 192.168.241.6

Telefon: 192.168.241.2

Tak czy owak, jutro pójdę do nich jeszcze raz i zobaczymy co oni mi powiedzą.

(roobal) #11

W takim razie na routerze jest włączony NAT i bez dostępu do panelu routera niczego sam nie zdziałasz. W taki przypadku albo muszą dać Ci dostęp do panelu routera, albo przekierować porty na twoją prośbę. O ile w ogóle mają o tym pojęcie, bo widząc stronę domową twojego ISP mam wrażenie, że pracują tam amatorzy.