Zdalny Dostęp

Witam,

Posiadam kompa z Win7 i chciałbym połączyć się zdalnie z drugim kompem który znajduje się w innej sieci, rownież na tym komputerze znajduje się win7. W jaki sposób mogę się z nim połączyć ? Oczywiscie znam na tym drugim kompie hosta login i pass.

Witam

Nie napisałeś jakie oprogramowanie jest używane na zdalnym komputerze do udostępniania pulpitu ale zakładam, że mówimy o wbudowanych mechanizmach w Win7 pro i wyżej Zakładając, że komputer, który udostępnia pulpit (serwer) jest skonfigurowany poprawnie, to aby połączyć się z takim komputerem musisz po prostu uruchomić klienta RDP, klikając na start, Akcesoria, Podłączanie pulpitu zdalnego w otwartym oknie wpisujesz nazwę hosta lub adres IP maszyny, z którą chcesz się połączyć, klikasz połącz, podajesz login i hasło i działasz. Pamiętaj, że komputer. z którym chcesz się połączyć musi mieć albo publiczne IP albo przekierowane odpowiednie porty na routerze / firewallu - dla usługi RDP domyślnie jest to port 3389 (TCP)

Najprościej bez żadnych kombinacji z firewall’ami, portami itd to przez TeamViewer

http://www.teamviewer.com/pl/index.aspx

Ale należy pamiętać, że Teamviewer jest darmowy, ale tylko do użytku niekomercyjnego.

Myślałem nad TeamViewer ale z tego co się orientuje za każdym razem jest losowe ID tak więc ktoś musiałby mi to podawać za każdym razem;/

ID nie jest losowe, losowe jest hasłom ale może być ono również stałe, oprócz tego, można w ustawieniach zdefiniować własne hasło. Jeśli na zdalnym komputerze TeamViewer będzie uruchamiał się wraz ze startem systemu, to można się z nim w dowolnej chwili połączyć (TeamViewer uruchamia się podczas startu systemu i można się zalogować jeszcze zanim system się całkowicie uruchomi, tj. zaloguje się na konto użytkownika). ID się zmienia przeważnie po przeinstalowaniu programu.

Pozdrawiam!

Tak, masz racje właśnie miałem okazje go przetesotwać i jestem zadowolony :wink: dzięki