Zdalny Dostęp


(Sliwa89) #1

Witam,

Posiadam kompa z Win7 i chciałbym połączyć się zdalnie z drugim kompem który znajduje się w innej sieci, rownież na tym komputerze znajduje się win7. W jaki sposób mogę się z nim połączyć ? Oczywiscie znam na tym drugim kompie hosta login i pass.


(marson1) #2

Witam

Nie napisałeś jakie oprogramowanie jest używane na zdalnym komputerze do udostępniania pulpitu ale zakładam, że mówimy o wbudowanych mechanizmach w Win7 pro i wyżej Zakładając, że komputer, który udostępnia pulpit (serwer) jest skonfigurowany poprawnie, to aby połączyć się z takim komputerem musisz po prostu uruchomić klienta RDP, klikając na start, Akcesoria, Podłączanie pulpitu zdalnego w otwartym oknie wpisujesz nazwę hosta lub adres IP maszyny, z którą chcesz się połączyć, klikasz połącz, podajesz login i hasło i działasz. Pamiętaj, że komputer. z którym chcesz się połączyć musi mieć albo publiczne IP albo przekierowane odpowiednie porty na routerze / firewallu - dla usługi RDP domyślnie jest to port 3389 (TCP)


(nowakjac) #3

Najprościej bez żadnych kombinacji z firewall'ami, portami itd to przez TeamViewer

http://www.teamviewer.com/pl/index.aspx


(kuba3351) #4

Ale należy pamiętać, że Teamviewer jest darmowy, ale tylko do użytku niekomercyjnego.


(Sliwa89) #5

Myślałem nad TeamViewer ale z tego co się orientuje za każdym razem jest losowe ID tak więc ktoś musiałby mi to podawać za każdym razem;/


(roobal) #6

ID nie jest losowe, losowe jest hasłom ale może być ono również stałe, oprócz tego, można w ustawieniach zdefiniować własne hasło. Jeśli na zdalnym komputerze TeamViewer będzie uruchamiał się wraz ze startem systemu, to można się z nim w dowolnej chwili połączyć (TeamViewer uruchamia się podczas startu systemu i można się zalogować jeszcze zanim system się całkowicie uruchomi, tj. zaloguje się na konto użytkownika). ID się zmienia przeważnie po przeinstalowaniu programu.

Pozdrawiam!


(Sliwa89) #7

Tak, masz racje właśnie miałem okazje go przetesotwać i jestem zadowolony :wink: dzięki