Zdalny pulpit - a livebox


(Lolson123) #1

Z góry sorry jak nie ten dział.

Mam problem z obsługa zdalnego pulpitu.

Próbuje "przejąć" Win XP Pro (komp stac podpięty kablem pod Liveboxa) laptopem z Win 7 (wifi z Liveboxa).

Gdy robię to w momencie gdy laptop znajduje się w tej samej sieci co stacjonarny, to wszystko jest ok, ładnie działa.

Problem pojawia się gdy próbuję tego samego łącząc się z laptopa będąc po za domem.

Zaznaczam od razu że podaje odpowiedni adres IP (zewnętrzny Liveboxa) oraz że w zakładce "Serwery LAN" przekierowałem port 3389 na odpowiednie IP lokalne stacjonarnego(stac ma 192.168.1.11, laptop 12).

Klikam sobie po prostu połącz tak jak to robię gdy jestem w domu i wyskakuje error.

Próbowałem juz wszystkich sposobów jakie mi przyszły na myśl. Połączyć się nie udało. Jak nie error, to po prostu cały czas woła o login który mu podaje a i tak nic się nie dzieje.

O czym zapomniałem? Jakieś pomysły? Wydaje mi się ze gdzieś walnąłem gafę, ale za cholerę nie mogę tego zlokalizować.

P.S. Profilaktycznie: W zakładce tej zaawansowanej wpisuje IP zewnętrzne, a w tej pierwszej głównej przy łączeniu adres lokalny ew nazwę konta? Z końcówka :3389? (Sprawdzałem rożne warianty więc chyba nic nie przegapiłem ale wole się upewnić jak to ma być dokładnie.

Dzięki za pomoc.


(kamil_w) #2

Polecam skorzystanie z programu TeamViewer.


(Lolson123) #3

Dzięki, znam wszystkie te programy typu TV czy realvnc. Mimo wszystko najpierw chce spróbować połączyć się windowsowskim RDP.


(adam9870) #4

Ja bym polecał sprawdzić ustawienia zapory (firewalla), również biorąc pod uwagę profil sieci Wi-Fi, który wybierasz w trakcie łączenia się. Konkretnie chodzi mi o następujące ustawienie:

http://www.blog.ravns.net/wp-content/up ... dows-7.png

Możesz też przejrzeć konsolę Zapora systemu Windows z zabezpieczeniami zaawansowanymi. Dokładnie chodzi mi o konsolę przedstawioną tutaj:

http://www.koba.pl/strefa/strefa-abonen ... dows-vista

Możesz testowo tymczasowo wyłączyć w ogóle zaporę systemu Windows i sprawdzić jak będzie. Natomiast lokalizację sieci bezprzewodowej możesz zmienić w Centrum sieci i udostępniania w Windows 7 (wystarczy przy nazwie sieci kliknąć na przykład na 'sieć publiczna' jeżeli taki profil sieciowy został wyłączony).

Może w liveboksie jest jakiś firewall? Niestety nie mam liveboksa, nie orientuje się.

Jeżeli chodzi o sposób łączenia. to robisz to prawidłowo. Podajesz jako adres ogólny adres typu 83.83.83.83. Możesz wskazać dodatkowo port poprzez dodanie po dwukropku numer portu. Jednak tylko wtedy gdy zmienisz domyślny port (3389) na jakim ma nasłuchiwać Pulpit zdalny. Gdyby interesowało Cię to: http://support.microsoft.com/kb/306759/pl