Zdalny pulpit i router jak to zrobić :)

Mój sprzęt: D-link DI-524

mam taki problem potrzebuje dostac sie do mojego kompa przez zdalny pulpit (w poniedzialek mi to bedzie potrzebne)

latwiej by bylo spakowac lapotpa w plecak i zabrac do szkoly (robilem juz tak nie raz) jednak potrzebuje dostac sie do niego przez zdalny pulpit poniewaz nie mam ochoty go brac do szkoly zostawiac w serwerowni i potem taskac do domu

problem polega na tym ze w domu lapek polaczony jest przez router (WiFi). i tu zaczyna sie problem jakie dane wpisac przy polaczeniu przez zdalny pulpit nazwe konta i haslo znam ale jakie dane podac w komputer i domena poniewaz przy testach gdy kumpel chcial sie podpiac nic nie wychodzilo ;/

bardzo prosze o pomoc i pozdrawiam Kamil

No bonak na testach będzie…znajdujesz się za NATem, musisz na routerku forwardować port 3389, to jest port na którym nasłuchuje usługa pulpitu zdalnego

a jak to zrobic na moim ruterku bo loguje sie do admina mam zakladke Advenced, applications i troche sie gubie bo tam mam pola

Name:

Trigger port :

Trigger type: (tcp, udp, both)

Publics ports:

Public type: (tcp, udp, both)

troche sie w tym gubie nigdy tego nie robilem :slight_smile:

w name to moge wpisac zdalny pulpit trigger port musze wpisac dwa porty bo mam [pole] - [pole]

trigger type i public type to musze wybrac ale nei wiem co i publics ports to tam wpisac 3389

Kamils_2 , Tigger type i Public type, to pola w których musisz wybrać rodzaj protokołu komunikacyjnego, wybierasz tcp. A co do portów to wpisujesz port 3389, w Trigger port i w Public port.

ok dodano a jakie dane mam podawac przy logowaniu do zdalnego pulpitu :slight_smile:

domene jaka i adre komputer bo login i haslo to moj ale jak te domene i adres wpisac?

Kamils_2 , jeśli masz utworzone logowanie się do domeny to wpisujesz nazwę swojej domeny. W polu adres wpisujesz swój publiczny / zewnętrzny adres IP.

aha nice potem sprobuje dzieki za pomoc

update

to nie dziala:(

kompture to podaje moje ip zewnetrzne

login podaje konta admina drugiego

haslo podaje haslo ktore podalem

domena puste

i wyskakuje blad podczas laczenia