Zdalny pulpit - od czego zacząć

Witam

Chciałbym sobie zrobic zdalny pulpit ale zabieram sie za to pierwszy raz i chciałbym wiedzieć jaki program uważacie do tego za najlepszy, jak się tym bawić, konfigurować itd

Za wszystkie rady i wskazówki wielkie dzięki

Witam.

Godnym polecenia, prostym i skutecznym jest darmowy TeamViewer

http://www.teamviewer.com/index.aspx

Działa również bez instalowania. Wystarczy uruchomić plik instalacyjny i wybrać opcję:

“Start without installation”

Warunkiem korzystania z pulpitu zdalnego, pomocy zdalnej, czy przesyłania plików jest uruchomienie tego programu na obu komputerach. Jeśli na zarządzanym zdalnie komputerze nie potrzebujemy żadnych zawansowanych opcji (na przykład u kolegi, któremu chcemy tylko przesłąć jakieś pliki lub pokazać zdalnie jak coś zrobić) to wtedy wystarczy uruchomić na takim komputerze (u kolegi) “TeamViewer Quick Support”

http://www.teamviewer.com/download/vers … ewerQS.exe

Krótki opis połączenia zdalnego:

Obie łączące się osoby uruchamiają TeamViewer (osoba, której świadczymy pomoc wystarczy, że uruchomi “TeamViewer Quick Support”). Każdej z osób wygenerowany zostanie numer identyfikacyjny i hasło. Jeśli chcesz się z kimś połączyć (z kolegą), to musi on podać Ci swój numer identyfikacyjny, który wpisujesz w odpowiednie pole okna programu TeamViewer.

Teraz tuż pod tym polem wybierasz cel połączenia:

Remote Support - zdalne wsparcie

Presentation - prezentacja

File transfer - przesyłanie plików

i klikasz położony niżej przycisk: Connect to partner

Pojawi Ci się kolejne małe okienko z żądaniem wpisania hasła osoby, z którą się łączysz. Zadzwoń lub połącz się z tą osobą przez GG, aby podała Ci hasło połączenia (hasło to jest za każdym razem inne).

Pamiętaj, że szybkość odświeżania widzianego obrazu pulpitu partnera, zależy od szybkości łącza internetowego.

dzięki UMX nie mogłem sobie poradzić z tym windowsowskim zdalnym pulpicie

Kilka wskazówek:


Konfiguracja Pulpit zdalny w komputerze do którego chcemy mieć dostęp.

1 - Mój komputer -> PPM -> Właściwości -> Zdalny ->

-> Pulpit zdalny (Zezwalaj użytkownikom …)

a) Dodaj użytkowników którzy nie są na tym koputerze administratorami.

b) Administratorzy są dodani automatycznie.

2 - Dodać Pulpit zdalny w zaporze firewall XP SP2

3 - Start -> Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Usługi ->

-> Menadżer sesji pomocy pulpitu zdalnego (przestawić z ręczny na automatyczny)

Jeszcze mała porada, dotycząca przyspieszenia przesyłu obrazu.

Przesył obrazu można przyspieszyć, wyłączając wyswietlania tapetu na Pulpicie Windows.

TeamViewer umożliwia wyłączenie tapety na czas zdalnego połączenia bez konieczności zmiany ustawień Windwos.

W tym celu po uruchomieniu programu TeamViewer, wejdź do menu Extras i tam wybierz pozycję Options.

Pojawi się okno opcji programu, w którym przejdź do grupy opcji “Remote control” i włącz znajdującą się tam opcję o nazwie:

Remove remote wallpaper

a co do tego zdalnego pulpitu w windows to nie wiem co w pisać w domenę

Nic.

W Komputer wpisujesz nr. IP komputera z którym chcesz się połączyć.

Nazwa użytkownika to wiadomo co.

W Hasło wpisujesz hasło komputera które musi być założone na komputerze z którym chcesz się połączyć.

W Domenie nic nie wpisujesz, przynajmniej ja nic nie wpisuję, zostawiam puste okienko.

mi zawsze sie pojawia komunikat

a zrobiłem wszystko

i nadal nic, ja korzystam xp home i mój kolega też z xp home a wyczytałem ze kolega musi mieć xp professional. czy to prawda?

Z tego co wiem to obaj musicie mieć Win XP Pro bo tylko w tej wersji jest “Pulpit zdalny”.

Ale wyczytałem że mając Win XP Home można doinstalować “Pulpit zdalny”. Najprościej doinstalować z płyty instalacyjnej, podobno tylko z Win XP Pro , ale na różnych stronach różnie jest opisane. Podobno “Pulpit zdalny” jest na płycie instalacyjnej Win XP Home , ale automatycznie instaluje się tylko w Win XP Pro , a w Win XP Home trzeba doinstalować z płytki.

Sprawdź na swojej płycie instalacyjnej XP Home w katalogu S uport\Tools - plik msrdpcli.exe. To jest plik instalacyjny pulpitu zdalnego.

Wpisz w Google -> pulpit zdalny , a dowiesz się dużo ciekawych rzeczy :smiley:

no więc powiem ci tak, mam XP home i miałem już go zainstalowanego a na płycie też mam. i też jestem ciekawy jak to jest że raz piszą tak a raz inaczej, mi sie zdalny pulpit zainstalował razem z systemem automatycznie

próbowałem też go przeinstalować ale system mi zwraca informację ze zdalny pulpit jest już zainstalowany

No to jeśli masz zainstalowany Pulpit zdalny to doinstaluj go u kolegi z własnej płytki.

Tutaj raczej nie ma mowy o łamaniu licencji bo przecież są to oba systemy Win XP Home legalne.

kolega też ma wgranego i wszystkie ustawienia tak zrobione że jest gotowy na zdalny pulpit, ale ja mam cały czas ten sam problem

tylko wyczytałem gdzieś ze z osobą którą chce się połączyć musi mieć XP Pro, no ale zaczynam w to wątpić tak samo jak czytałem ze zdalny pulpit występuje tylko w Pro

Jeśli wpisujesz IP kolegi i jego hasło to nie powinno być problemu.

Może firewall na którymś z waszych komputerów blokuje.

Już mi brak pomysłów.

IP chyba macie publiczne ?

W dniu 27.04.2008 , o godzinie 16:32 został dopisany post przez Unga Unga

Czy Windows XP Home posiada funkcje „zdalny pulpit” ?

Nie. Funkcja ta dostępna jest w systemie WIN XP Professional.

Umożliwia zdalne połączenie do pulpitu Windows XP Professional z innego komputera Windows, tak by można było pracować na zgromadzonych tam danych i zainstalowanych aplikacjach.

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/584,1 … i_FAQ.aspx

Ale… mając XP Home możesz połączyć się z komputerem na którym zainstalowany jest XP Pro http://www.fast.com.pl/main.asp?idm=449

ale kolega tez ma home i może dlatego nie mogę się podłączyć. mamy dynamiczne IP ale nie zmieniamy go na czas połączenia a hasła dobre wpisuję. program który poradził mi UMX działa bez problemów

Pulpit zdalny to dobry program o ile nie sprawia problemów.

Ja nigdy nie miałem z nim problemu. Mam XP Pro i znajomi którym wchodziłem na kompa także mają XP Pro może dlatego.

Z tego co wyczytałem to mając XP Home możesz połączyć się z XP Pro , ale już XP Home nie połączy się z drugim XP Home.

Czyli pozostają do wykorzystania alternatywne programy :slight_smile:

Unga Unga dzięki za pomoc