Zdalny pulpit - od czego zacząć

(troiP) #1

Witam

Chciałbym sobie zrobic zdalny pulpit ale zabieram sie za to pierwszy raz i chciałbym wiedzieć jaki program uważacie do tego za najlepszy, jak się tym bawić, konfigurować itd

Za wszystkie rady i wskazówki wielkie dzięki

(Umx) #2

Witam.

Godnym polecenia, prostym i skutecznym jest darmowy TeamViewer

Działa również bez instalowania. Wystarczy uruchomić plik instalacyjny i wybrać opcję:

"Start without installation"

Warunkiem korzystania z pulpitu zdalnego, pomocy zdalnej, czy przesyłania plików jest uruchomienie tego programu na obu komputerach. Jeśli na zarządzanym zdalnie komputerze nie potrzebujemy żadnych zawansowanych opcji (na przykład u kolegi, któremu chcemy tylko przesłąć jakieś pliki lub pokazać zdalnie jak coś zrobić) to wtedy wystarczy uruchomić na takim komputerze (u kolegi) "TeamViewer Quick Support"

http://www.teamviewer.com/download/vers ... ewerQS.exe

Krótki opis połączenia zdalnego:

Obie łączące się osoby uruchamiają TeamViewer (osoba, której świadczymy pomoc wystarczy, że uruchomi "TeamViewer Quick Support"). Każdej z osób wygenerowany zostanie numer identyfikacyjny i hasło. Jeśli chcesz się z kimś połączyć (z kolegą), to musi on podać Ci swój numer identyfikacyjny, który wpisujesz w odpowiednie pole okna programu TeamViewer.

Teraz tuż pod tym polem wybierasz cel połączenia:

Remote Support - zdalne wsparcie

Presentation - prezentacja

File transfer - przesyłanie plików

i klikasz położony niżej przycisk: Connect to partner

Pojawi Ci się kolejne małe okienko z żądaniem wpisania hasła osoby, z którą się łączysz. Zadzwoń lub połącz się z tą osobą przez GG, aby podała Ci hasło połączenia (hasło to jest za każdym razem inne).

Pamiętaj, że szybkość odświeżania widzianego obrazu pulpitu partnera, zależy od szybkości łącza internetowego.

(troiP) #3

dzięki UMX nie mogłem sobie poradzić z tym windowsowskim zdalnym pulpicie

(Unga Unga) #4

Kilka wskazówek:

Konfiguracja Pulpit zdalny w komputerze do którego chcemy mieć dostęp.

1 - Mój komputer -> PPM -> Właściwości -> Zdalny ->

-> Pulpit zdalny (Zezwalaj użytkownikom ...)

a) Dodaj użytkowników którzy nie są na tym koputerze administratorami.

b) Administratorzy są dodani automatycznie.

2 - Dodać Pulpit zdalny w zaporze firewall XP SP2

3 - Start -> Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Usługi ->

-> Menadżer sesji pomocy pulpitu zdalnego (przestawić z ręczny na automatyczny)

(Umx) #5

Jeszcze mała porada, dotycząca przyspieszenia przesyłu obrazu.

Przesył obrazu można przyspieszyć, wyłączając wyswietlania tapetu na Pulpicie Windows.

TeamViewer umożliwia wyłączenie tapety na czas zdalnego połączenia bez konieczności zmiany ustawień Windwos.

W tym celu po uruchomieniu programu TeamViewer, wejdź do menu Extras i tam wybierz pozycję Options.

Pojawi się okno opcji programu, w którym przejdź do grupy opcji "Remote control" i włącz znajdującą się tam opcję o nazwie:

Remove remote wallpaper

(troiP) #6

a co do tego zdalnego pulpitu w windows to nie wiem co w pisać w domenę

(Unga Unga) #7

Nic.

W Komputer wpisujesz nr. IP komputera z którym chcesz się połączyć.

Nazwa użytkownika to wiadomo co.

W Hasło wpisujesz hasło komputera które musi być założone na komputerze z którym chcesz się połączyć.

W Domenie nic nie wpisujesz, przynajmniej ja nic nie wpisuję, zostawiam puste okienko.

(troiP) #8

mi zawsze sie pojawia komunikat

a zrobiłem wszystko

i nadal nic, ja korzystam xp home i mój kolega też z xp home a wyczytałem ze kolega musi mieć xp professional. czy to prawda?

(Unga Unga) #9

Z tego co wiem to obaj musicie mieć Win XP Pro bo tylko w tej wersji jest "Pulpit zdalny".

Ale wyczytałem że mając Win XP Home można doinstalować "Pulpit zdalny". Najprościej doinstalować z płyty instalacyjnej, podobno tylko z Win XP Pro , ale na różnych stronach różnie jest opisane. Podobno "Pulpit zdalny" jest na płycie instalacyjnej Win XP Home , ale automatycznie instaluje się tylko w Win XP Pro , a w Win XP Home trzeba doinstalować z płytki.

Sprawdź na swojej płycie instalacyjnej XP Home w katalogu S uport\Tools - plik msrdpcli.exe. To jest plik instalacyjny pulpitu zdalnego.

Wpisz w Google -> pulpit zdalny , a dowiesz się dużo ciekawych rzeczy :smiley:

(troiP) #10

no więc powiem ci tak, mam XP home i miałem już go zainstalowanego a na płycie też mam. i też jestem ciekawy jak to jest że raz piszą tak a raz inaczej, mi sie zdalny pulpit zainstalował razem z systemem automatycznie

próbowałem też go przeinstalować ale system mi zwraca informację ze zdalny pulpit jest już zainstalowany

(Unga Unga) #11

No to jeśli masz zainstalowany Pulpit zdalny to doinstaluj go u kolegi z własnej płytki.

Tutaj raczej nie ma mowy o łamaniu licencji bo przecież są to oba systemy Win XP Home legalne.

(troiP) #12

kolega też ma wgranego i wszystkie ustawienia tak zrobione że jest gotowy na zdalny pulpit, ale ja mam cały czas ten sam problem

tylko wyczytałem gdzieś ze z osobą którą chce się połączyć musi mieć XP Pro, no ale zaczynam w to wątpić tak samo jak czytałem ze zdalny pulpit występuje tylko w Pro

(Unga Unga) #13

Jeśli wpisujesz IP kolegi i jego hasło to nie powinno być problemu.

Może firewall na którymś z waszych komputerów blokuje.

Już mi brak pomysłów.

IP chyba macie publiczne ?

W dniu 27.04.2008 , o godzinie 16:32 został dopisany post przez Unga Unga

Czy Windows XP Home posiada funkcje „zdalny pulpit” ?

Nie. Funkcja ta dostępna jest w systemie WIN XP Professional.

Umożliwia zdalne połączenie do pulpitu Windows XP Professional z innego komputera Windows, tak by można było pracować na zgromadzonych tam danych i zainstalowanych aplikacjach.

http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/584,1 ... i_FAQ.aspx

Ale... mając XP Home możesz połączyć się z komputerem na którym zainstalowany jest XP Pro http://www.fast.com.pl/main.asp?idm=449

(troiP) #14

ale kolega tez ma home i może dlatego nie mogę się podłączyć. mamy dynamiczne IP ale nie zmieniamy go na czas połączenia a hasła dobre wpisuję. program który poradził mi UMX działa bez problemów

(Unga Unga) #15

Pulpit zdalny to dobry program o ile nie sprawia problemów.

Ja nigdy nie miałem z nim problemu. Mam XP Pro i znajomi którym wchodziłem na kompa także mają XP Pro może dlatego.

Z tego co wyczytałem to mając XP Home możesz połączyć się z XP Pro , ale już XP Home nie połączy się z drugim XP Home.

Czyli pozostają do wykorzystania alternatywne programy :slight_smile:

(troiP) #16

Unga Unga dzięki za pomoc