Zdalny pulpit - problem z połączeniem

Witam

Kiedyś powiedziano mi na tym forum, że do kontroli komputerów dobry Zdalny pulpit

Zgodzę się z tym, ale mam problem z 2 z 4 komputerów.

Na dwóch wszytko działa dobre, ale na dwóch kolejnych komputery nie chcą się połączyć.

Stało się tak po instalacji Comodo IS, ale zainstalowałem to na wszystkich komputerach (wszędzie taka sama konfiguracja).

Czy może ktoś mi pomóc rozwiązać ten problem?? Udzielę wszystkich potrzebnych informacji.

Hmm ja też miałem ten sam problem, na niektórych kompach się łączyło a na innych za chiny. Brutalna prawda jest taka - zainstaluj TeamViewer 4 : http://www.teamviewer.com/download/TeamViewer_Setup.exe

Jest darmowy do zastosowań domowych. Co prawda rozłacza co kilka minut, bo to jednak trial, ale oprócz tego nie ma żadnych ograniczeń.

Wiem, że zaraz będziesz pisał, że Zdalny pulpit lepszy, ale ja pytałem się na 2 forach i nie udało mi się tego uruchomić!

Dzięki, ale to do kompów w szkole więc to odpada.

Jeśli macie inne propozycje to piszcie.

Myślę, że możesz spróbować wyłączyć wszystkie zabezpieczenia na chwile na obydwóch kompach, oraz możesz też spróbować zmienić port przez, który łączy się program (dopisujesz go po numerze ip, po dwukropku np. 192.168.1.1:1234). Sprawdź też konfiguracje rutera, jeśli go masz. Często w firmwarze są włączone jakieś firewalle i inne baziewia, spróbuj je wyłączyć. Spróbuj też ustawić przekierowanie portu 3389. Jeśli nie macie rutera (wątpie), lub jeśli to nie w tym problem, spróbuj zadzwonić do usługodawcy internetowego i tam poprosić o przekierowanie portu. Często uslugodawca blokuje niektóre porty, dla bezpieczeństwa. Wpisz też w pomocy systemu Windows hasło: Rozwiązywanie problemów z Pulpitem zdalnym . Jest tam kilka obiecujących wzkazówek.

Jeszcze jedno: jakiego dokładnie systemu dotyczy problem? Tzn. na jakim systemie uruchamiasz ten pulpit zdalny?

Chce kontrolować komputery w LANie.

Działam na XP PRO SP3

Wszystko pięknie wyjaśnione na VIDEO!!

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-przejac-kontrole-na-innym-komputerem

:o