Zdalny pulpit - równoległe połączenia na ten sam login

Witam

Wiem że na stacjach roboczych domyślnie może być zalogowany tylko jeden user, ale na windows serwer jest to bardziej rozbudowane.

Znajomy sie ostatnio mnie pyta czemu u nich na server 2003 R2 (SE) w firmie mozna było sie logować jednoczesnie w 2 osoby na ten sam login, a teraz jedną osobę wyrzuca?

Wydawał mi sie niemożliwe, że dwie osoby na zdalnym pulpicie pracują jednoczesnie w takim układzie, ale wolę zapytać się obeznanych z tym systemem.

pozdrawiam

Przez RDP nie możliwe.

Jak to sobie wyobrażasz?

Przez VNC nożna zalogować się jednocześni na ten sam pulpit, ma to sens jeżeli chcesz komuś coś pokazać, bo pracować i tak się nie da, oboje widzicie to samo, ten sam kursor, te same okna, te same programy.

Dla mnie to też było niemożliwe, ale nie znam mozliwosci s2003 wiec chcialem uslyszec to od specjalisty :wink:

dziekuje za pomoc

Mam wrażenie, że jeżeli posiadamy rolę Terminal Services to już jest możliwe równoległe połączenie tego samego użytkownika. Tylko, że nie będą widzieć sobie nawzajem, a będą odseparowani oczywiście.

… to już nic nie wiem ;]

Pewnie musisz mieć serwer terminali windows ;). Nie wiem czy da się w xp(SP3), coś takiego zrobić :P, ale kiedyś mi się udało (xp sp2)(3 lata temu), ale jak znajdę stary dysk, to powiem Ci jak.