Zdalny pulpit - równoległe połączenia na ten sam login


(Bor1904) #1

Witam

Wiem że na stacjach roboczych domyślnie może być zalogowany tylko jeden user, ale na windows serwer jest to bardziej rozbudowane.

Znajomy sie ostatnio mnie pyta czemu u nich na server 2003 R2 (SE) w firmie mozna było sie logować jednoczesnie w 2 osoby na ten sam login, a teraz jedną osobę wyrzuca?

Wydawał mi sie niemożliwe, że dwie osoby na zdalnym pulpicie pracują jednoczesnie w takim układzie, ale wolę zapytać się obeznanych z tym systemem.

pozdrawiam


(Gregorsi) #2

Przez RDP nie możliwe.

Jak to sobie wyobrażasz?

Przez VNC nożna zalogować się jednocześni na ten sam pulpit, ma to sens jeżeli chcesz komuś coś pokazać, bo pracować i tak się nie da, oboje widzicie to samo, ten sam kursor, te same okna, te same programy.


(Bor1904) #3

Dla mnie to też było niemożliwe, ale nie znam mozliwosci s2003 wiec chcialem uslyszec to od specjalisty :wink:

dziekuje za pomoc


(mktos) #4

Mam wrażenie, że jeżeli posiadamy rolę Terminal Services to już jest możliwe równoległe połączenie tego samego użytkownika. Tylko, że nie będą widzieć sobie nawzajem, a będą odseparowani oczywiście.


(Bor1904) #5

... to już nic nie wiem ;]


(funbooster) #6

Pewnie musisz mieć serwer terminali windows :wink:. Nie wiem czy da się w xp(SP3), coś takiego zrobić :P, ale kiedyś mi się udało (xp sp2)(3 lata temu), ale jak znajdę stary dysk, to powiem Ci jak.