Zdalny pulpit - sposób na tryb multimon

Witam

 

Poszukuje sposobu/aplikacji, która umożliwiłaby wykonywanie połączeń zdalnego pulpitu za pomocą VNC lub RDP w trybie multimon. Taki tryb jest dostępny jako opcja połączenia zdalnego pulpitu w systemie Windows 7 niestety tylko w wersji Enterprise oraz Ultimate. Moja wersja systemu to Home Premium. 

Tryb multimon polega na dopasowaniu wyświetlanego pulpitu do obsługi kilku monitorów, przy czym pasek systemowy wyświetlany jest tylko na jednym z nich.

 

PS. Fajnie jeśli byłoby to rozwiązanie darmowe  :slight_smile:

 

TeamViewer spełnia obsługę dwóch monitorów, próbowałeś?

TeamViewer się nie nadaje co prawda bez problemu obsługuje on dwa monitory maszyny którą zdalnie sterujemy, a mi chodzi o obsługę dwóch monitorów maszyny, z której wykonuje połączenie.

Do stacji lokalnej mam podłączone 2 monitory z których intensywnie korzystam pracując lokalnie, chciałbym aby po podłączeniu się do zdalnej maszyny jej pulpit wyświetlany był z wykorzystaniem dwóch monitorów, analogicznie jak ma to miejsce w przypadku pracy lokalnej. Tak jak na załączonym obrazku.

 

Jeżeli host docelowy ma dwa monitory, to TV jak najbardziej daje radę.

Niestety host docelowy to wirtualna maszyna działająca w chmurze na zdalnym serwerze (więc nie ma fizycznie żadnych monitorów), ze sterownikami do grafiki nie chcę eksperymentować.

Poniżej obrazek tego co chcę uzyskać.

2014_01_09_15h47_11.png

Na czym to stoi? VMware jakiś? Jeżeli tak, mailuj do admina żeby zmienił ilośc monitorów i po problemie.