Zdalny pulpit w Linuksie?

Witam potrzebuję programu który jest windowsowym odpowiednikiem zdalnego pulpitu pod linuksa.

Zaznaczam że ma to być program do łączenia się zpod systemu linux (fedora) do terminala na systemie winXP oraz 2003 serwer. Zainstalowałem program który dołączany jest standardowo do KDE i nazywa się Rdesktop (krdc) ale niestety ten programik pomimo iż działa to nie ma pełnej funkcjonalności. Chodzi o to że po zalogowaniu zdalny pulpit wyświetlany jest w oknie i nie ma możliwości zakrycia nim całej powierzchni monitora, a to bardzo utrudnia pracę.

Poszukuję czegoś co pozwoli mi na łączenie się z windowsem oraz będzie miało przynajmniej taką funkcjonalność jak zdalny putlpit.

Pozdrawiam i proszę o wszelkie sugestie !

Zanteresuj się programem tightvnc - http://www.tightvnc.com/

Serwer instalujesz na komputerze na którym chcesz zdalnie pracować, a klienta używasz na drugim. Istnieją wersje zarówno pod Windows i Linuksa.

To mi średnio odpowiada, taka funkcja jest także w dołączanym do kde VNC który także ma wersje pod win, a mi chodzi o to iż potrzebuję zwykłego zdalnego pulpitu. Na serwerze z którym się łącze nie mam możliwości zainstalowania dodatkowego softu, jest tylko zdalny pulpit.

Klient tightvnc ma opcje fullscreen i powinien móc łączyć się ze zdalnym pulpitem Windows.

Właśnie przetestowałem tightvnc i niestety nie korzysta on z protokołu RDP więc nie łączy się ze zdalnym pulpitem windowsa. W sieci znalazłem informację o programie rwin który jest podobno udoskonalonym rdesktop, lecz samego programu jeszcze nigdzie nie znalazłem.

Tak, faktycznie. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Programem który obsługuje RDP jest na przykład

rdesktop - http://www.rdesktop.org/

jest na niego graficzna nakładka grdesktop - http://www.nongnu.org/grdesktop/index.html

Tak znam już rdesktop, pisałem juz o nim w pierwszym poście. Niestety ten program oferuje jedynie oglądanie zdalnego pulpitu w oknie a to go dyskfkalifikuje niestety.

Dla unaocznienia problemu zrobiłem zrzut z ekranu ale nie wiem jak go tu na forum umieścić.

Robisz zrzut ,zapisujesz w programie graficznym.

Potem wchodzisz na http://imageshack.us/ i uploadujesz obrazek. :slight_smile:

Tylko gdy pojawią się linki bierz Hotlink for forums (2) lub Direct link to image. 8)