Zdana matura Ustna z Angielskiego,czy trzeba powtarzać?


(Netmaniak ) #1

Jestem tegorocznym maturzystą,zdałem maturę ustną z Angielskiego,a nie zdałem pisemnej,w maju przyszłego roku ją chcę zdać,i tu mam pytanie.W deklaracji zaznaczyłem że chce poprawiać część pisemną z przedmiotów obowiązkowych,było wskazane wpisać U -ustna lub P-pisemna zaznaczyłem P i A ze poprawiam. W szkole szkole sekretarka,spytała się mnie bez określania poziomu,a ja tak bo nie wypełniałem nic w rubryce z przedmiotów rozszerzonych.Dzwoniąc do OKE ,i do sekretariatu dowiedziałem się że muszę poprawić tylko egzamin pisemny.Przepatrzyłem informatory,fora i nie znalazłem bankowej odpowiedzi.Bo dawniej należało poprawiać całość, i mam pytanie czy na 100% mam się przygotować tylko do matury pisemnej ?. Bo szkoda czasu uczyć się do ustnej jak mam zdaną.


(Sadnik Kolip) #2

Mi nie poszedł ustny polski, pisemny zdałem wysoko. Potem musiałem poprawiać tylko ustny, myślę że z angielskim jest tak samo.


(Kpc21) #3

Sytuacja jest dziwna, bo “bez określania poziomu” odnosi się do matury ustnej, a pisemna jest podstawowa albo rozszerzona.

Skoro w OKE i w sekretariacie twierdzą, że poprawiasz tylko pisemną, to dlaczego ma być inaczej?


(Netmaniak ) #4

Kpc21 nie po prostu zmieniają się przepisy,a sam wiem że nieraz ktoś może być nie doinformowany,czy źle zrozumie pytanie.

sad10

dzięki.