Zdana matura Ustna z Angielskiego,czy trzeba powtarzać?

Jestem tegorocznym maturzystą,zdałem maturę ustną z Angielskiego,a nie zdałem pisemnej,w maju przyszłego roku ją chcę zdać,i tu mam pytanie.W deklaracji zaznaczyłem że chce poprawiać część pisemną z przedmiotów obowiązkowych,było wskazane wpisać U -ustna lub P-pisemna zaznaczyłem P i A ze poprawiam. W szkole szkole sekretarka,spytała się mnie bez określania poziomu,a ja tak bo nie wypełniałem nic w rubryce z przedmiotów rozszerzonych.Dzwoniąc do OKE ,i do sekretariatu dowiedziałem się że muszę poprawić tylko egzamin pisemny.Przepatrzyłem informatory,fora i nie znalazłem bankowej odpowiedzi.Bo dawniej należało poprawiać całość, i mam pytanie czy na 100% mam się przygotować tylko do matury pisemnej ?. Bo szkoda czasu uczyć się do ustnej jak mam zdaną.

Mi nie poszedł ustny polski, pisemny zdałem wysoko. Potem musiałem poprawiać tylko ustny, myślę że z angielskim jest tak samo.

Sytuacja jest dziwna, bo “bez określania poziomu” odnosi się do matury ustnej, a pisemna jest podstawowa albo rozszerzona.

Skoro w OKE i w sekretariacie twierdzą, że poprawiasz tylko pisemną, to dlaczego ma być inaczej?

Kpc21 nie po prostu zmieniają się przepisy,a sam wiem że nieraz ktoś może być nie doinformowany,czy źle zrozumie pytanie.

sad10

dzięki.