Zdawanie prawa jazdy od 24 lat?

Witam słyszał ktoś że mają od tego roku wprowadzić że zdawać na prawo jazdy będą mogły tylko i wyłącznie osoby które ukończyły 24 lata? prawda to???

Tak, jest to prawdą i od 2009 będzie to działać.

Na szczęście jest to tylko kategoria A, czyli motocykle, jak by zrobili tak na B to bym po prostu ich … - dokończcie sami, ale nic pozytywnego to nie jest.

Prawidłowo. Z wszystkim kategoriami powinni tak zrobić. Gnojki jeżdżą po mieście ‘szpanując’ furkami laskom z muzyką na full, nie zwracając uwagi na innych.Wracanie z imprez pod wpływem alkoholu, narkotyków to teraz chleb powszedni.Dopiero około mniej więcej 25 roku życia człowiek staje się odpowiedzialny, chyba że wcześniej zakłada rodzinę i jest do tego zmuszony.

nfg szybko to Ci się znudzi, że chyba preferujesz taki styl życia jak wyżej.

W tym momencie obraziłeś mnie… Nie jestem taką osobą - nie lubie tunignów żadnych - jedynym tuningiem jakim bym zrobił to zamienił liczniki na liczniki+obrotomierz. Nie na lubie takich rzeczy, podniesionych progów.

Samochód jest do jeżdżenia według mnie - do szkoły, ze szkoły, na działke, do sklepu, praktiker, wszędzie - ogólnie to jeżdżenia normalnego, nie po to, by gumy palić jeździć jak opętany…

Również w tym momencie obraziłeś nie tylko mnie, ale wiele osób, którzy chcą zdać prawo jazdy, tylko po to, aby spokojnie jeździć.

Mimo iż nie mam jeszcze lat osiemnastu nie zgadzam sie z tym co powiedział Chillout. Po pierwsze jak może twierdzić że wszyscy to gnojki którzy jeżdżą tylko po to żeby zaszpanować? To jest po prostu obraza dla wszystkich, nie tylko dla tych “gnojków”. Po 2 jeżeli już to ewentualnie robić testy psychologiczne dla przyszłych kierowców a nie od razu podwyższać wiek do zdawania na prawko.

E no nie przesadzaj, ta grupa mniej odpowiedzialnych “motocyklistów” to najlepsi dawcy narządów , jestem za zmniejszeniem wieku do 16 lat , będzie więcej “dawców” dla tych już “zdyscyplinowanych” kierowców.

Jak mogłem Ciebie tym obrazić??

Chyba że identyfikujesz się z tymi osobami.

Trochę ostrych słów w kierunku ‘tych osób’ nie zaszkodzi. Może przed prowadzeniem pod wpływem wcześniej pomyślą.

Przeczytajcie ostatnie zdanie z mojego pierwszego postu. -“jeżeli preferujecie taki styl życia”

Jeżeli to was obraża to należycie do tego grona osób.

Czyli w 08 mogę jeszcze zrobić prawko w wieku 18 lat ?

]

Tylko na motor będzie ograniczenie.

mowisz że osoby powyżej 25 roku życia są odpowiedzialni??to musisz zobaczyć kibiców i nie sa to tylko młodzi ludzie ale zazwyczaj ci w takim wieku i nawet starsi co demoluja i napadaja niewinnych ludzi

Jak ktoś ma jeździć motorem to i tak będzie…tylko że bez prawka.Więc pomysł moim zdaniem nie trafiony.