Zdecydowanie wolniejszy komputer

witam wszystkich , na początku chciałbym zaznaczyć iz w sprawach komputerowych jestem typowym laikiem. nie potrafię nawet przeinstalować windowsa

do rzeczy od kilku dni komp mi strasznie zamula, oto dane kompa toshiba

intel core 2 duo cpu p8400 2,26

pamiec 4 gb windows vista

kompa używam tylko do internetu , nie ściągam muzyki , filmów tylko do chodzenia po stronach , maili nieznanych nie otwieram i nic nie zapisuje zalacznikow od nieznajomych

używam moziila

czasami oglądnę mecz na żywo na stronie i to tyle lecz od pewnego czasu strasznie mi zamula chodzenie po internecie , otwierają sie o wiele wolniej strony , jak pisze teraz ten post to pisze szybciej niż literki sa pokazywane w poscie czyli ( widoczne zamulenie ) jak kasuje czesc wiadomosci to musi uplynac kilka sek by czesc ta zostala usunieta

możecie mi poradzic co zrobic ? i prosze bardzo o tlumaczenie prostym jezykiem , z gory dziekuje!!

Witam,

Na początku chciałbym zaznaczyć, iż identyczny problem pojawiał się już chyba z 5 razy, ale raz jeszcze odpowiem.

Może to mieć na prawdę wiele czynników, zwłaszcza, iż sprzęt nie masz wcale taki zły.

  1. Brak robienia defragmentacji (podkreślam, dobry program= dobra defragmentacja)

  2. Brak miejsca na “wirtualną pamięć” czyli oddzielny dysk z małą pojemnością na potrzeby Windowsa.

  3. Brak czyszczenia ze “śmieci wirtualnych” gorąco polecam Ccleaner.

  4. Złapania ewentualnie “złośliwego oprogramowania” co wyklucza naturalnie, jeśli posiadamy dobry Anty Wirus.

Pozdrawiam.

ok rozumiem

ale od czego zaczac czy najprosciej na nowo dac windowsa?

defragmentacje robilem wchodzac w moj komputer w dysk c i wlasciwosci i tam robilem defragmentacje …

Hymm,

Jeżeli defragmentacja, Ccleaner oraz optymalizacja nie pomaga, radzę od nowa format i tym razem zrobić owy dysk o którym mówiłem (wystarczy 1Gb spokojnie) na który nic nie wrzucać, ma to być na potrzeby Windowsa. Co do optymalizacji, polecam TuneUp Utilities.

Mozliwe by " analizuje " w ccleaner trwa juz 3 godzine i jest na 32 %’( teraz widac ze analizuje pliki tymczasowe plugin z jakimis numerami ktore co chwila sie zmianiaja) ?

aha i anty wirus to avast

teraz zaniepokoila mnie ta rzecz

na dysku C mam poejmnosc wolne 54 ze 116 GB ale jak wchodze w dysk c to windows zajmuje mi 6,92 a program files 3,47 reszta to jakie intel, uzytkownicy vcs5core , works i jeszcze jakies kilka innych ale zaden z nich nie ma powyzej 1 gb wiec skad te 54 tylko wolne ze 116 ???

Możliwe,

albo i nie, ale nie jest to normalne, to na pewno. Analiza trwa około 1 min, na pewno nie więcej, aczkolwiek, kiedy nigdy nie było to robione, nie mogę powiedzieć tego jednogłośnie na tym przypadku. Wydaje mi się, że może to być niespójność w systemie, albo jakiegoś typu złośliwe oprogramowanie spowalniające komputer- z takim przypadkiem również się spotkałem w mojej karierze.

Avast… ? Ehhh… Szczerze zrezygnowałbym w dzisiejszej dobie z tego Anty Wirusa, mimo, iż wybił się ostatnimi czasy w rankingach.

A skąd te Gb zajęte? Tego pewien nie jestem, ale czy aby na pewno sprawdzone zostało wszystko ? A tak z czystej ciekawości, co pokazał log\raport z defragmentacji ? To może pomóc.

Zakończyła się owocnie chyba bo komp teraz działa znacznie lepiej ale chyba to jeszcze nie to … ale jest ok

co do pamięci na dysku c to już jest normalnie po tym co zrobiłem wiec nie wiem co się stało

co do raportu defragmentacji …zostawiłem na noc te robotę i jak rano wstałem wszystkie okienka były pozamykane , nie wiem czy ktoś mi zamknął czy nie pokazało raportu

Ok,

Nie szkodzi. Nie zapomnieć proszę również o Optymalizacji ! To klucz do dalszego polepszenia :wink:

Pozdrawiam.