Zdjęcia do góry nogami w innych urządzeniach wykonane Samsung J3 2016

Witam

Mam pewien problem. Zdjęcia wykonane moim Samsung J3 2016 na komputerze wyświetlane są prawidłowo. Natomiast przy wrzucaniu ich na fotosik, allegro oraz na pendrive a nastepnie chcąc wyświetlić w TV pokazywane są do góry nogami.

No to w komputerze zrobiłem 2x obróć w prawo i mam do góry nogami. Myślałem że to doraźnie rozwiąże problem. Niestety w TV zdjęcia nadal są do góry nogami.

Jak sobie z ty poradzić? Prosze o pomoc.

Dodam że wszystko było ok do póki nie zacząłem robić zdjęć odwrotnie. Tzn początkowo robiłem zdjęcia mając w telefonie przycisk HOME po prawej. Jednak po zakupie etui wygodniej było mi robić zdjęcia tak żeby przycisk był po lewej. Telefon sam się dostosował do nowej pozycji. Z wyświetlaniem zdjęc w komputerze również nie było problemu. Dopiero w TV oraz na innych portalach okazało się że zdjęcia są do góry nogami. Szukałem opcji ustawień w telefonie które by za to odpowiadały ale nie znalazłem.

Aparat automatycznie zapisuje orientację w metadanych zdjęcia (exif). Możesz je zmienić w jakimś programie do obróbki grafiki, lub skorzystać z programów do edycji exif jak exiftool (ma chyba jakieś nakładki graficzne jak exiftoolgui)

Dzięki za odpowiedz. Próbowałem exiftool ale to dla mnie czarna magia.

https://forum.dobreprogramy.pl/t/potrzebny-program-do-edycji-metadanych-exif?source_topic_id=523978