Zdjęcia do góry nogami w innych urządzeniach wykonane Samsung J3 2016


(enjoypoznan) #1

Witam

Mam pewien problem. Zdjęcia wykonane moim Samsung J3 2016 na komputerze wyświetlane są prawidłowo. Natomiast przy wrzucaniu ich na fotosik, allegro oraz na pendrive a nastepnie chcąc wyświetlić w TV pokazywane są do góry nogami.

No to w komputerze zrobiłem 2x obróć w prawo i mam do góry nogami. Myślałem że to doraźnie rozwiąże problem. Niestety w TV zdjęcia nadal są do góry nogami.

Jak sobie z ty poradzić? Prosze o pomoc.

Dodam że wszystko było ok do póki nie zacząłem robić zdjęć odwrotnie. Tzn początkowo robiłem zdjęcia mając w telefonie przycisk HOME po prawej. Jednak po zakupie etui wygodniej było mi robić zdjęcia tak żeby przycisk był po lewej. Telefon sam się dostosował do nowej pozycji. Z wyświetlaniem zdjęc w komputerze również nie było problemu. Dopiero w TV oraz na innych portalach okazało się że zdjęcia są do góry nogami. Szukałem opcji ustawień w telefonie które by za to odpowiadały ale nie znalazłem.


(pocolog) #2

Aparat automatycznie zapisuje orientację w metadanych zdjęcia (exif). Możesz je zmienić w jakimś programie do obróbki grafiki, lub skorzystać z programów do edycji exif jak exiftool (ma chyba jakieś nakładki graficzne jak exiftoolgui)


(enjoypoznan) #3

Dzięki za odpowiedz. Próbowałem exiftool ale to dla mnie czarna magia.


(pocolog) #4
https://forum.dobreprogramy.pl/t/potrzebny-program-do-edycji-metadanych-exif?source_topic_id=523978