Zdjęcia na karcie SD

(bruutalnaleksyka) #1

Witam, przeniosłam zdjęcia z pamięci telefonu do karty pamięci, po czym otworzyłam album z nimi i pokazało się, że nieprawidłowy format, zdjęć było około 250… Nie mam pojęcia co teraz zrobić… Jak je otworzyć? Rozmiar jest normalnie i format też

(Mark7) #2

A spróbuj przenieść na kompa i tam otworzyć.

(bruutalnaleksyka) #3

Również zły format… Karta była formatowana, kupiona z allegro niestety , kingston 16gb , czy możliwe że jest uszkodzona? Dodam że muzyka czy aplikacje przeniesione na nią nie zostaly uszkodzone

(no9) #4

Ja bym spróbował najpierw przegrać wszystko do komputera, a potem ewentualnie przenieść z powrotem do telefonu.

(Mark7) #5

A w jakim formacie (jakie rozszerzenie) są te zdjęcia. Możesz podać typ telefonu? Widzę na obrazku niby JPG ale to powinno być otwierane prze każdy program graficzny.

(km_00618) #6

Czy nie miałeś ustawionej synchronizacji zdjęć ze smartphone z kontem gmail.

(pocolog) #7

Nie wiem jaki telefon i czy jego OS na to pozwala, ale może miałeś zaszyfrowane urządzenie? Jeśli tak, to spróbuj skopiować te zdjęcia na telefon, odszyfrować urządzenie i sprawdź czy nadal są nieczytelne na komputerze.

(bruutalnaleksyka) #8

Samsung galaxy grand neo plus
Szyfrowanie, tzn?

(pocolog) #9

Nie wiem gdzie to jest w adroidzie, pewnie gdzieś w ustawienia, zabezpieczenia, szyfrowanie pamięci? :stuck_out_tongue_winking_eye:

(bruutalnaleksyka) #10

Niestety

(bruutalnaleksyka) #11

Powinny być też o tym wiem, sek w tym ze nie otwierają się "nieprawidłowy format "
Format jak na zdjęciu jpg

(bruutalnaleksyka) #12

Odszyfrowane wszystko

(Domker) #13

Wygląda na jakiś błąd zapisu na tej karcie, a ponieważ pliki przenosiłeś, a nie kopiowałeś to najlepiej użyć jakiegoś programu do odzyskiwania danych.
http://www.easeus.com/android-data-recovery-software/free-android-data-recovery.html
Są też programy płatne do naprawy zdjęć, ale w wersji darmowej, co najwyżej umożliwiają podgląd zdjęcia.
https://www.stellarinfo.com/jpeg-repair.php (demo)

(alfinho) #14

Kupowaliśmy ostatnio do pracy trochę kart i penów Lexara i dostaliśmy też do tego Lexar Image Rescue 5. Rzeczywiście, z większości starych badziewnych kart rzeczy uratował, spróbuj.