Zdjęcia na stronke

Witam, mam pewien dylemat z wstawianiem obrazków/zdjęć itp na stronke. Mianowicie nie wiem czy jest to legalne. Chodzi o to, czy musze mieć jakąś zgodę na wstawianie zdjęć znanych osób itp itd? Albo zgode właściciela danego zdjęcia? Wiele polskich stron posiada dużo zdjęć różnych artystów, znanych osób, którzy zapewne nie wiedzą, że są wstawiani na stronki i poddawani komentarzom.

Najbezpieczniej jest brać zdjęcia ze specjalnych stron - autorzy je prezentują i każdy może je wykorzystać.

Zobacz to

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

A co do tych znanych osób - te osoby wiedzą, że są popularne, a ich zdjęcia można spotkać na portalach, ale przecież nikt nie będzie szedł z tym do sądu :stuck_out_tongue:

Odnośnie pierwszej kwestii…

Odnośnie kolejnej…

Zastosowanie mają tu również przepisy dot. prawa autorskiego.

…a więc jeżeli nie są to zdjęcia Twojego autorstwa - musisz posiadać wyraźną zgode na ich wykorzystanie.

Cóż, kwestię legalności rozstrzyga Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jasno zdefiniowane jest, że jeśli zdjęcie nie jest Twoją własnością (nie jesteś jego autorem, bądź nie nabyłeś praw autorskich do tego zdjęcia, ew. autor nie zrzekł się praw) nie masz prawa do jego publikacji bez wiedzy i zgody autora. Natomiast co do prezentacji wizerunków osób publicznych, również tę kwestię jasno rozstrzyga wyżej wymieniona ustawa, konkretniej Artykuł 81.

Witam a jak z obrazkami np w wordzie wstawiłem zapisuje w format żeby morzna opublikowaćnie I zrzucam na interie

domene potem daje na hosty i niewidać obrazków tylko jak by chciały a nie mogły się odtworzyć proszę o pomoc :lol:

Po pierwsze - word nie nadaje się do tworzenia stron, strasznie zaśmieca kod.

Po drugie - czy skopiowałeś na serwer te obrazki?

Po trzecie - sprawdź ścieżki do tych obrazków …bo mogą odnosić się do dysku lokalnego

Po czwarte - problemu by nie było gdybyś zapisał jako plik *.mht :lol:

Po piąte - poświęć odrobine czasu na jakiś kurs HTMLa

DAJ I SZYKI KURSEK BO NIE KAPUJE TROSZKE :mrgreen:

Złączono Posta : 28.11.2006 (Wto) 14:24

JAK SIE ROBI RUCHOME OBRAZKI KTO POWIE? :lol: