Zdjęcia w formacie mpg

Mam mały problemik. Dostałem od siostry zdjęcia w formacie mpg z prośbą przerobienia na jpg. Istnieje jakiś program do tego aby hurtowo zmieniał format? Zdjęcia te mogę otworzyć np. Windows media playerem albo czy irfan view ale one nie mają żadnej opcji konwersji na jpg. Jedyne wyjście jaki przyszło mi do głowy to zrobienie prnt scr > paint > i zapisz jako, ale tak to nawet dnia mi nie wystarczy na ich “knowersję”.

Jak to tylko jest zmieniony format pliku to weź edytuj nazwę i zmień tam .mpg na .jpg.

Żeby było można tak zrobić wejdź w opcje folderów > widok > odznacz "ukryj rozszerzenia znanych typów plików).

Nie, niestety ktoś nagrał te zdjęcia w dziwny sposób. Prawdopodobnie nero skonwertowało je podczas nagrywania. Jeśli zmienię rozszerzenie to irfan wyrzuca mi że nie poprawny format.

tu masz przetłumaczoną stronke i spróbuj tak zrobić.

Użyj tego programu ja go używam do zmiany formatów zdjęć http://www.instalki.pl/programy/downloa … Filtre.php

Dzięki za błyskawiczne odpowiedzi. Foto filtre nie otwiera mpg. Btw, jest to jeden z najprostszych i najlepszych programów dla laików, poczytałem trochę o tych programach z przetłumaczonej strony i jednak stwierdziłem, że szybciej będzie otwierać je w jet audio, robic prnt scr i kopiować do painta. Skopiowałem już 100, jeszcze tylko 200 i z głowy. Dzięki za szybkie odpowiedzi.

Jak już się bawisz w printscr to ściągnij irfanview PL i tam masz opcje > zrzut ekranu > zaznaczasz pierwszoplanowe okno, dalej naciskasz jakim przyciskiem ma robić zrzuty, kursr to chyba bez i na dole dajesz folder do którego ma zapisywać foty i format.

To jest metoda szybsza i łatwiejsza, bo nie musisz bawić się w naciskanie, otwieranie paina, wklejanie, obróbka i zapisywanie.