Zdjęcia w połowie szare

(Monikawr83) #1

Witam, nie wiem czy w dobrym dziale to pisze ale mam wielki problem i przeszukałam internet i nic na ten temat nie znalazłam, otóż mam zdjęcia które były w najlepszym porządku jednak od jakiegoś czasu niektóre zdjęcia robią mi się w połowie szare jakby obraz został wycięty i bardzo długo się otwierają, czy to może byc wina jakiegoś wirusa ale mam program antywirusowy więc sama nie wiem, bardzo proszę o pomoc bo takich zdjęć mam coraz więcej :(. dziękuję z góry za rady

(Damian True) #2

A mógł byś dać screenshota pulpitu wraz z tym zdjęciem.

(Idczarek) #3

podeślij jakieś foto zobaczymy czy all ok

możliwe ze masz problem z wyświetlaniem może to być uzależnione od karty graficznej i sterowników.

Opcje wirusa jakoś wykluczam.

A i jeszcze jedno czy zdjęcia wyświetlane w internecie poprzez przeglądarkę www są ok ? a np. po zapisaniu na hdd są już w połowie szare ?, czy dotyczy to tylko zdjęć które masz no kompie ? - i czy wszystkich.

(tores1977) #4

spróbuj tego użyć http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... Viewer+3.5

(Monikawr83) #5

Ok. podeślę zdjęcie tylko prosze powiedzcie mi jak to zrobić :frowning: #-o

(greh) #6

Wrzuć fotki na imageshack.us lub na polski fotosik, a w poscie dajesz tylko link do zdjecia lub miniaturkę z linkiem.

(Monikawr83) #7

ok. zaraz spróbuję to zrobić

-- Dodane 14.02.2009 (So) 19:30 --

próbowałam tak zrobić ale te uszkodzony pliki nie da się wysłać ani skopiować wyskakuje błąd :frowning: jeszcze jakoś moze innym sposobem ?? Już sama nie wiem

(system) #8

Wiem jak takie cuś wygląda, ja tak miałem jak mi się z torenta nie wszystkie sciagnęły. Obstawiam wira lub jakis program (np. do czyszczenia systemu) coś naknocił. Nie wiem czy da się coś zrobić, może przejedź je programem do odzyskiwania multimediów/danych - na wortalu jest kilka.

(greh) #9

Możesz też:

Pokaż log z HijackThis. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Pokaż log z Combofix. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Logi dajesz na wklej.org lub wklej.eu a w poście Pokażesz tylko link.

(Monikawr83) #10

ok. jakoś mi się udało wrzucić na fotosik jakimś cudem to jest link

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bcd ... 49523.html

(greh) #11

To zdjęcie wygląda jakby było nie do końca skopiowane lub coś w tym stylu.

Wykonaj proszę moją poprzednia prośbę... :slight_smile:

(Idczarek) #12

uszkodzony plik na bank

leć Combofix

(Bozybor) #13

Plik jest na 100% uszkodzony. Wina może być:

-- nośnika(dysk hdd, CD,DVD, zrobiło papapa) podczas kopiowania albo przenoszenia wystąpiły błędy (może skok napięcia),

--wirus uszkadzający dane

---wada programu

ale osobiście stawiam na pierwszy przypadek Ogólnie jeśli nie było gdzieś kopi to prawdopodobnie mam złą wiadomość zdjęcie jest stracone :|istnieje szansa ze jeśli były kopiowane i skasowane gdzieś jeszcze istnieje to na twardym dysku :expressionless:

przykro mi :expressionless:

(Monikawr83) #14

Niestety ale zdjęć kopii nigdzie nie mam bo nie spodziewałam się czegoś takiego ale teraz wszystko nagrałam na CD a niedawno znowu tak miałam zgrałam zdjęcia z aparatu jak przeglądałam później to wszystko było ok. a następnego dnia już jedno zdjęcie było właśnie takie :-x . Greh postaram się zrobić o co prosisz ale nie jestem w tym obeznana i jest to dla mnie coś bardzo skomplikowanego ale spróbuję. Chyba pozostało mi żeby wszystkie zdjęcia co będę zgrywać z aparatu to od razu nagrywać na CD :?

(Idczarek) #15

wg mnie masz uszkodzony twardy dysk lub po prostu są na nim błędy

z rzeczy najprostszych zrób rak

z menu start wybierz polecenie uruchom

wpisz tam cmd

pojawi się czarne okienko w którym wpisz dalej (teraz zależy gdzie masz zdjęcia na jakiej partycji załóżmy ze na c) cd\

powinnaś widzieć tylko C:\> po tym wpisz chkdsk i postępuj zgodnie z tym co pisze pewnie zostaniesz poproszona o akceptacje po ponownym uruchomieniu kompa zrób to

to samo zrób z innymi partycjami

odpal cmd

wpisz cd\

będziesz miała c:\> wpisz potem odpowiednio d:

będziesz miała d:\> i wpisz chkdsk

zrób tak dla każdej partycji

(Monikawr83) #16

Czarek 23 zrobiłam tak jak mi kazałeś i wyskoczyło mi takie coś :?

C:\>chkdsk

Typ systemu plików to NTFS.

OSTRZEŻENIE! Nie określono parametru F

Uruchomienie programu CHKDSK w trybie tylko do odczytu.

CHKDSK sprawdza pliki

Ukończono sprawdzanie plików.

CHKDSK sprawdza indeksy

Usuwanie wpisu indeksu sessionstore.js w indeksie $I30 pliku 19448.

Usuwanie wpisu indeksu SESSIO~1.JS w indeksie $I30 pliku 19448.

Ukończone weryfikację indeksów.

Znaleziono błędy. CHKDSK nie może kontynuować w trybie tylko do odczytu

(Idczarek) #17

no i włączyło ci się sprawdzanie po restarcie kompa ?

(Monikawr83) #18

Niestety po restarcie komp mi się normalnie włączył bez żadnego sprawdzania :?

(Bozybor) #19

Można jeszcze raz zgrać z carty np u dobrego znajomego nawet jak skasowane nie które programy odzyskają :slight_smile:

Tez podejrzewam dysk :)chyba czas rozglądnąć się za nowym :expressionless: ale wirusa bym też nie wykluczył tak samo jak błędów spowodowanych oprogramowaniem systemu :frowning: coś z APIM może takie robić takie numery robić :expressionless: tak czy siak Ktoś fachowy musiał by zajrzeć do wewnątrz :wink:

(Monikawr83) #20

Dziękuje wszystkim za informacje, chyba i pójdę za radą i przejdę się do jakiegoś fachowca bo szkoda mi zdjęć . Pozdrawiam