Zdjęcia w połowie szare

Witam, nie wiem czy w dobrym dziale to pisze ale mam wielki problem i przeszukałam internet i nic na ten temat nie znalazłam, otóż mam zdjęcia które były w najlepszym porządku jednak od jakiegoś czasu niektóre zdjęcia robią mi się w połowie szare jakby obraz został wycięty i bardzo długo się otwierają, czy to może byc wina jakiegoś wirusa ale mam program antywirusowy więc sama nie wiem, bardzo proszę o pomoc bo takich zdjęć mam coraz więcej :(. dziękuję z góry za rady

A mógł byś dać screenshota pulpitu wraz z tym zdjęciem.

podeślij jakieś foto zobaczymy czy all ok

możliwe ze masz problem z wyświetlaniem może to być uzależnione od karty graficznej i sterowników.

Opcje wirusa jakoś wykluczam.

A i jeszcze jedno czy zdjęcia wyświetlane w internecie poprzez przeglądarkę www są ok ? a np. po zapisaniu na hdd są już w połowie szare ?, czy dotyczy to tylko zdjęć które masz no kompie ? - i czy wszystkich.

spróbuj tego użyć http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … Viewer+3.5

Ok. podeślę zdjęcie tylko prosze powiedzcie mi jak to zrobić :frowning: #-o

Wrzuć fotki na imageshack.us lub na polski fotosik, a w poscie dajesz tylko link do zdjecia lub miniaturkę z linkiem.

ok. zaraz spróbuję to zrobić

Dodane 14.02.2009 (So) 19:30

próbowałam tak zrobić ale te uszkodzony pliki nie da się wysłać ani skopiować wyskakuje błąd :frowning: jeszcze jakoś moze innym sposobem ?? Już sama nie wiem

Wiem jak takie cuś wygląda, ja tak miałem jak mi się z torenta nie wszystkie sciagnęły. Obstawiam wira lub jakis program (np. do czyszczenia systemu) coś naknocił. Nie wiem czy da się coś zrobić, może przejedź je programem do odzyskiwania multimediów/danych - na wortalu jest kilka.

Możesz też:

Pokaż log z HijackThis. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Pokaż log z Combofix. Instrukcja :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Logi dajesz na wklej.org lub wklej.eu a w poście Pokażesz tylko link.

ok. jakoś mi się udało wrzucić na fotosik jakimś cudem to jest link

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bcd … 49523.html

To zdjęcie wygląda jakby było nie do końca skopiowane lub coś w tym stylu.

Wykonaj proszę moją poprzednia prośbę… :slight_smile:

uszkodzony plik na bank

leć Combofix

Plik jest na 100% uszkodzony. Wina może być:

– nośnika(dysk hdd, CD,DVD, zrobiło papapa) podczas kopiowania albo przenoszenia wystąpiły błędy (może skok napięcia),

–wirus uszkadzający dane

—wada programu

ale osobiście stawiam na pierwszy przypadek Ogólnie jeśli nie było gdzieś kopi to prawdopodobnie mam złą wiadomość zdjęcie jest stracone :|istnieje szansa ze jeśli były kopiowane i skasowane gdzieś jeszcze istnieje to na twardym dysku :expressionless:

przykro mi :expressionless:

Niestety ale zdjęć kopii nigdzie nie mam bo nie spodziewałam się czegoś takiego ale teraz wszystko nagrałam na CD a niedawno znowu tak miałam zgrałam zdjęcia z aparatu jak przeglądałam później to wszystko było ok. a następnego dnia już jedno zdjęcie było właśnie takie :-x . Greh postaram się zrobić o co prosisz ale nie jestem w tym obeznana i jest to dla mnie coś bardzo skomplikowanego ale spróbuję. Chyba pozostało mi żeby wszystkie zdjęcia co będę zgrywać z aparatu to od razu nagrywać na CD :?

wg mnie masz uszkodzony twardy dysk lub po prostu są na nim błędy

z rzeczy najprostszych zrób rak

z menu start wybierz polecenie uruchom

wpisz tam cmd

pojawi się czarne okienko w którym wpisz dalej (teraz zależy gdzie masz zdjęcia na jakiej partycji załóżmy ze na c) cd\

powinnaś widzieć tylko C:\> po tym wpisz chkdsk i postępuj zgodnie z tym co pisze pewnie zostaniesz poproszona o akceptacje po ponownym uruchomieniu kompa zrób to

to samo zrób z innymi partycjami

odpal cmd

wpisz cd\

będziesz miała c:\> wpisz potem odpowiednio d:

będziesz miała d:\> i wpisz chkdsk

zrób tak dla każdej partycji

Czarek 23 zrobiłam tak jak mi kazałeś i wyskoczyło mi takie coś :?

C:\>chkdsk

Typ systemu plików to NTFS.

OSTRZEŻENIE! Nie określono parametru F

Uruchomienie programu CHKDSK w trybie tylko do odczytu.

CHKDSK sprawdza pliki

Ukończono sprawdzanie plików.

CHKDSK sprawdza indeksy

Usuwanie wpisu indeksu sessionstore.js w indeksie $I30 pliku 19448.

Usuwanie wpisu indeksu SESSIO~1.JS w indeksie $I30 pliku 19448.

Ukończone weryfikację indeksów.

Znaleziono błędy. CHKDSK nie może kontynuować w trybie tylko do odczytu

no i włączyło ci się sprawdzanie po restarcie kompa ?

Niestety po restarcie komp mi się normalnie włączył bez żadnego sprawdzania :?

Można jeszcze raz zgrać z carty np u dobrego znajomego nawet jak skasowane nie które programy odzyskają :slight_smile:

Tez podejrzewam dysk :)chyba czas rozglądnąć się za nowym :expressionless: ale wirusa bym też nie wykluczył tak samo jak błędów spowodowanych oprogramowaniem systemu :frowning: coś z APIM może takie robić takie numery robić :expressionless: tak czy siak Ktoś fachowy musiał by zajrzeć do wewnątrz :wink:

Dziękuje wszystkim za informacje, chyba i pójdę za radą i przejdę się do jakiegoś fachowca bo szkoda mi zdjęć . Pozdrawiam