Zdjęcia wstawiane na fora

Może to zabrzmieć głupio, ale nie mam pewności co do wstawiania zdjęć z gry bo za bardzo nie orientuję się w tej całej ACTA

Więc czy można dawać fotki z gry na fora ? Chodzi mi oto aby nie było problemów potem z tą acta…

Nie, nie możesz wstawiać fotek z gier bez pozwolenia twórców gier.

…ani żadnych innych fotek, jeśli nie są Twojej własnej produkcji, a ewentualnie sfotografowane osoby nie zezwoliły Ci na upublicznienie ich wizerunku.

ACTA jeszcze w Polsce nie obowiązuje…

Nie wiem, jak jest teraz pod względem prawnym z zamieszczaniem zdjęć z gier na forach, ale jeżeli jest to legalne, to w przyszłości żadne prawo nie może Cię ukarać, bo prawo nie działa wstecz (wyjątek - słynna amnestia maturalna z 2006 roku…)

Oj, żebyś się nie zdziwił. :smiley:

nie,

ja robie zdjęcia wstawiam na server i na forum daje.

Najlepszą opcją byłoby wysłanie maila z zapytaniem w tej sprawie do któregoś z polskich producentów gier, których zdjęcia chciałbyś umieścić. Zależnie od tego, co Ci odpiszą (jeśli odpiszą…), będziesz miał chociaż ogólny pogląd na całą sytuację.

Ciekawy jestem jak po wejściu acta by wysłać premierowi jakąś piosenkę w mp3 na emaila, a on by ją pobrał jakimś klientem pocztowym… (Każdy klient pocztowy zainstalowany na komputerze wraz z wiadomością pobiera załącznik)

Ja nie rozumiem myślenia tego człowieka (mowa o premierze), sam nie wie chyba w co się pakuje.