Zdjęcia wstawiane na fora

(Pioneer Konrad45) #1

Może to zabrzmieć głupio, ale nie mam pewności co do wstawiania zdjęć z gry bo za bardzo nie orientuję się w tej całej ACTA

Więc czy można dawać fotki z gry na fora ? Chodzi mi oto aby nie było problemów potem z tą acta..

(Rosiak112) #2

Nie, nie możesz wstawiać fotek z gier bez pozwolenia twórców gier.

(system) #3

...ani żadnych innych fotek, jeśli nie są Twojej własnej produkcji, a ewentualnie sfotografowane osoby nie zezwoliły Ci na upublicznienie ich wizerunku.

(Ostatni Mohikanin) #4

ACTA jeszcze w Polsce nie obowiązuje...

Nie wiem, jak jest teraz pod względem prawnym z zamieszczaniem zdjęć z gier na forach, ale jeżeli jest to legalne, to w przyszłości żadne prawo nie może Cię ukarać, bo prawo nie działa wstecz (wyjątek - słynna amnestia maturalna z 2006 roku...)

(adpawl) #5

Oj, żebyś się nie zdziwił. :smiley:

(Pioneer Konrad45) #6

nie,

ja robie zdjęcia wstawiam na server i na forum daje.

(Ostatni Mohikanin) #7

Najlepszą opcją byłoby wysłanie maila z zapytaniem w tej sprawie do któregoś z polskich producentów gier, których zdjęcia chciałbyś umieścić. Zależnie od tego, co Ci odpiszą (jeśli odpiszą...), będziesz miał chociaż ogólny pogląd na całą sytuację.

(Rosiak112) #8

Ciekawy jestem jak po wejściu acta by wysłać premierowi jakąś piosenkę w mp3 na emaila, a on by ją pobrał jakimś klientem pocztowym... (Każdy klient pocztowy zainstalowany na komputerze wraz z wiadomością pobiera załącznik)

Ja nie rozumiem myślenia tego człowieka (mowa o premierze), sam nie wie chyba w co się pakuje.