Zdjęcia z fotoradarów w internecie - nowy problem dla prywat

Czy Zdjęcia z fotoradarów w internecie powinno sie umieszczać? Czy jest to nadużycie prywatności? jak uważacie?

Jeśli odpowiednio zabezpieczyć (chociaż wszystko jest do złamania) to jestem za, zdjęcia w wysokiej rozdzielczości które można by sobie przybliżyć i np. ocenić, czy my za kierownicą to na pewno my :stuck_out_tongue:

Myślę, że nie powinno się umieszczać takich zdjęć w internecie, co zaś do samych fotoradarów to dziwi mnie płacz i lament jaki podnoszą trolle na ich temat. Niby wszyscy chcą żeby jeździło się bezpiecznie i zgodnie z przepisami, a jak przyszło co do czego, i w końcu znalazł się bat na piratów drogowych, to wielkie larum i lament ■■■?

Dokładnie się z Tobą zgodzę. Jawne umieszczanie zdjęć to w pewnym sensie naruszanie praw osobowych. Ale ale - ten system oferuje to że - jak załóżmy Kowalski złapie się na radar, i dostanie np z Policji pismo o przyjęciu mandatu będzie miał też możliwość otrzymania kodu CANARD na sprawdzenie zdjęcia z w/w wykroczenia w celu np - identyfikacji sprawcy wykroczenia (o ile on nie jechał).

Oczywiście ten pomysł ma tyle plusów co minusów - do plusów na pewno można zaliczyć łatwą możliwość sprawdzenia kto kierował pojazdem w dniu wykroczenia (właściciel ma obowiązek wskazać kierującego pojazdem, a są problemu np ze względu na okres czasu od wykroczenia czy brak załączonego zdjęcia - nie ma obowiązku prawnego załączania zdjęć w pismach (np -ITD w ogóle ich nie załącza)). Do minusów mozna zaliczyć fakt iż strona to strona, a takową łatwo złamać i wykraść masę danych osobowych czy zdjęć z fotoradarów.