Zdjęcie Hasła z Windows7

Witajcie, wczoraj odpaliłem jakiś program do “tuningowania” i ustawiłem w nim wyłącznie opcje automatycznego logowania się na dane konto użytkownika. Po ponownym rozruchu pokazuje że trzeba podać hasło… Próbowałem odpalić windowns poprzez tryby awaryjne, ciągle chce hasło które nie było ustawiane… Zrobiłbym format jednak posiadam cenne dane na pulpicie które zostaną przy formacie utracone. Proszę o pomoc.

Jak nie było ustawione to się zaloguj bez hasła.

spróbuj zostawić puste pole z hasłem.

Zakładam, że raczej pojęcie “szyfrowanie danych” jest ci obce. W takim wypadku do danych da się dobrać poprzez Linuksa z płyty LiveCD (np. ubuntu) bez konieczności przeprowadzenia procesu formatowania dysku.

@gregorsi

Napisałem że nie mogę zalogować się bo krzyczy o hasło. Innego konta niema a na moje główne po prostu automatycznie się nie ładowało.

@kuba

To chyba ironia :stuck_out_tongue:

@kami

A po co mi linux, to jest mowa o windowsie.

Ściągasz obraz Ubuntu, wypalasz go na płytę CD (tudzież DVD), uruchamiasz z tej płyty komputer i masz dostęp do swoich danych. Jeśli masz przykładowo 2 partycje i chcesz dane z partycji systemowej C:\ przerzucić na drugą - D:\ to z poziomu tego Linuksa (którego nawet NIE trzeba instalować) możesz to zrobić jak w Windowsie (standardowe Kopiuj - Wklej). Jeśli masz tylko jedną partycję (nikt normalny tak nie przydziela miejsca na dysku, ale kto wie) to możesz użyć programu znajdującego się na płycie z Ubuntu o nazwie Gparted do stworzenia drugiej partycji.

Sam sobie odpowiedziałeś.

Miałeś auto logowanie, Hasło musiało być ustawione, gdyby go nie było to zalogowałbyś się bez niego.

Po co ci linux? Jak już ktoś napisał, do odzyskania bezcennych danych. Za pomocą niego możesz też skopiować plik rejestru zawierający ustawienia auto logowania na jakiś nośnik, podpiąć ten plik do RegEdit na innym windows i włączyć auto logowanie.

Gałąź rejestru zawierająca ustawienia auto logowania to bodajże “HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\winlogon”

No chyba że twój super program usunął wpis DefaultPassword…

@kamil_w

Skorzystam z tej propozycji jeśli jakimś cudem hasło dalej nie zniknie.

@gregorsi

Nie wiem gdzie to wyczytałeś w moim poście ale nie miałem auto logowania :wink: Wiem że samo z siebie nic się nie dzieje ale mówię że nikt, nic nie wpisywał a to dziadostwo krzyczy o hasło…

Jednakże dziękuje również tobie że poświeciłeś czas na wypowiedzenie się w tym temacie.

Skoro nie miałeś auto logowania to co miałeś ustawione, przy uruchamianiu systemu był monit o hasło i hasło było puste?

T

No chyba, że kolega ściągnął z internetu jakąś piracką wersję Windowsa, w której już było ustawione autologowanie. W zasadzie miałem nie podawać tutaj informacji jak najprościej poznać hasło użytkownika systemu Windows, ale cóż… w końcu to nie moja sprawa co kto ma na komputerze i nie do mojego komputera ktoś będzie próbował się dostać:

http://www.porady.org/jak-odczytac-haslo-windows/

PS: to też jest Linuks :wink:

Google :arrow: LINK

Ładował się windows ale trzeb było wybrać konto, a jest tylko jedno, gdy ustawiłem autologowanie to zachciało mu się hasła z kosmosu.

@kamil_w

Z miesiąc temu tego nie było.

@FadeMind

Tego też już próbowałem.

Spróbuj ustawić hasło na blank: http://trinityhome.org/Home/index.php?f … =12&wpid=5 ,pobierz Trinity Rescue Kit 3.3,wypal obraz, boot z dvd > użyj , instrukcja

,

Nie dało się by tego zrobić ponieważ nie dało się wejść bo chciało hasełko z kosmosu. Cudem udało się utworzyć drugie konto i usunąć hasło “widmo” Jednak teraz pokazuje że mam do wyboru konto administratora i moje konto główne które było administratorem… nie wiem jakim cudem to się oddzieliło ale mniejsza. Pliki przekopiuje na inną partycję i format

Z tego co wiem, konto administratora jest zawsze obecne w Windows i domyślnie jest ukryte, nic się nie stało, po prostu zalogowałeś się na konto administratora. Nie ma podstaw do formatu, konto administratora możesz ukryć za pomocą programu Sunrise Seven http://www.dobreprogramy.pl/Sunrise-Seven,Program,Windows,16981.html odptaszkowując odpowiedni kwadracik widoczny na tym screenie: http://gallery.dpcdn.pl/ImageGalleryProxy.ashx?file=20100306143805.png&noBar=1 trzeci od góry w polu dodatkowe ustawienia :wink:

Dziękuje kolegę za odpowiedź, temat uważam za zamknięty.

Pozdrawiam !