Zdjęcie HD?

Elo, elo:))

Słuchajcie mam do Was takie pytanie xD… Czy ze zdjęcia zrobionego aparatem 3.2 mpX można zrobić jakimś programem zdjęcie w wyglądzie HD?? Tak żeby było one bardzo wyraziste??

Proszę o odpowiedzi:P

pozdrawiam

bardzo wyraziste to na pewno nie będzie, bo każde powiększenie=utracie jakości. Możesz oczywiście to ukryć jakimiś programami, takimi jak PhotoZoom Pro lub chociażby Photoshop CS - tyle tylko że to działa na zasadzie filtrów (rozmycie, zniekształcenie, sąsiednie piksele…), więc zdjęcie to na pewno nie będzie tak wyraźne jak oryginał.

ahaa:| dzięki za informacje:) pozdrawiam

Jeżeli chodzi o wygląd - pewnie że można, instalujesz jakiś program do obróbki grafiki rastrowej (np. GIMPa) i korzystając z jakiegoś gotowego skryptu lub tutoriala poprawiasz kolory, kontrast, ostrość zdjęcia.

majestic , chyba nie masz racji…

Obraz FullHD ma rozdzielczość 1920*1080, co daje około 2MPX, tak więc zdjęcie co najwyżej trzeba by pomniejszyć :wink:

Caroo , faktycznie, nie przyjrzałem się dokładnie :slight_smile: ale koledze chyba chodziło jedna o powiększenie obrazu ponad te 3,2Mpx ze zmniejszeniem obrazu do 2Mpx to raczej by sobie poradził.

Co do tej grafiki rastrowej to chyba najlepszy do poprawienia jakości będzie CorelDRAW (chociażby 11) bo tą X3 to na prawdę ciężko ogarnąć… :expressionless: ale jak wyżej wspomniałem, nie da się uzyskać takiej jakości jak oryginał. Żeby powiększać bez ograniczeń musiałbyś wykonać obraz od początku w tej technologii, czyli nie aparatem cyfrowym :slight_smile:

Nie żebym się czepiała ale … z pakietu Corela do obróbki grafiki rastrowej służy Photo-Paint :slight_smile: