Zdjęcie na arbuzie


(Kamila164) #1

Witam, mam taki problem. Amatorsko zajęłam się ostatnio carvingiem ( sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach). Chciałabym wyciąć zdjęcie pary młodej na prezent. Niestety nigdzie nie znalazłam informacji jak przerobić zdjęcie aby było to możliwe. Chciałabym przerobić zdjęcie aby wyglądało ono w taki sposób:

http://owocowedekoracje.p2a.pl/viewtopic.php?id=36

Czy ktoś moglby sie tego podjac. prosze o kontakt


(Agatonster) #2

kamila861989 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(grandpajanek) #3

Nie znam się na tym ale skoro nikt nie odpowiada to patrząc na tutorial wydaje mi się,że trzeba w dowolnym programie graficznym dodać do zdjęcia efekt Próg ( w PS Obraz>Dopasowania>Próg)

5tx.jpg

a dalej tak jak na wideo używając transfer pattern paper:

http://www.vegetablefruitcarving.com/tr … termelons/


(Walkiria 84) #4

podobnie efekty można uzyskać regulując kontrast i jasność, albo jw. ‘progowanie’ lub ‘próg’, np. w programie gimp


(Kamila164) #5

No wlasnie. Okazuje sie ze wszystko robilam dobrze. Wedlug mnie sadzilam ze kontrastem i jasnoscia sie uda. i Udalo sie ale moje zdjecie tak zmienic. Para mloda niestety nie wychodzi;((((


(Robertkurito) #6

kamila861989 , Możliwe, że wszystko robiłaś dobrze. Niektóre zdjęcia po prostu nie wychodzą najlepiej. W niektórych programach graficznych opcja ta nazywa się Treschold.