Zdrowa partycja OEM niewidoczna w "Mój komputer"

Witam mam problem z partycją, nie wiem co zrobić aby była widoczna w moim komputerze. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b0efc939aabcaf02.html

Jest to prawie 700GB. Mam dwa dyski 32GB SSD + 750GB HDD więc zainstalowałem system na ssd ale w ogóle nie mogę dostać się do tego HDD. Jest jakieś rozwiązanie?

Z góry dziękuję za odpowiedz

Przypisz im litery (odpowiednią opcję znajdziesz w menu kontekstowym …)

Hej,

Litera to jedno, ale i system partycji jest ważny. Jak widać, partycja nie jest sformatowana w żadnym z systemów, który będzie widoczny dla systemu. Po przypisaniu litery owszem pojawi się partycja w Mój komputer, ale po jej kliknięciu uraczy nas komunikat o tym, że partycja ma nieznany format i czy w związku z tym ją sformatować. Ogólnie wygląda to tak, jakby ktoś coś zmaścił w czasie tworzenia oryginalnej partycji przywracania systemu, z której przy pierwszym uruchomieniu komputera finalizowana jest instalacja systemu. Mniejsza z partycji najczęściej zawiera sterowniki oraz dodatkowe oprogramowanie; większa - system. Jeśli więc będziesz chciał skorzystać z przestrzeni tej partycji, będzie konieczne jej sformatowanie bądź usunięcie i utworzenie nowej z partycji - oczywiście wiąże się to z usunięciem możliwości przywrócenia komputera do stanu fabrycznego. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Po kliknięciu na tą partycję mam tylko do wyboru “Pomoc” z menu kontekstowego. I nie chce z tego dysku odzyskiwać czegokolwiek.

Hej,

Skoro tak, to kwestia jest bardzo prosta - jakikolwiek program do zarządzania partycjami w systemie Windows bądź startujący bezpośrednio z płyty na zasadzie systemu Live CD. Z pierwszej z grup możesz skorzystać z darmowego programu EASEUS Partition Master 9.1.1 Home Edition lub również darmowego Partition Manager 11 Free Edition, z drugiej zaś z programu GParted 0.12.1-5. W programach tych usuwasz partycję OEM i na jej miejscu tworzysz nową, formatujesz w systemie plików NTFS i gotowe. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus