Zdrowe oczy a odświeźanie monitora

Witam, czy odświeżanie monitora CRT 100 Hz jest zdowe dla oczu :?: czy pozostać przy 85 Hz :?:

Im większe tym lepsze dla oczu, dla monitora nie koniecznie.

Sprawdź we właściwościach ekranu i jeśli to możliwe to ustaw najwyższą wartość jaka widnieje na liście. Czasami trzeba zmniejszyć rozdzielczość wyświetlania i wówczas można ustawić nawet 120Hz lub 140Hz. Ale tobie chyba chodziło o aspekt zdrowotny. Ja mam 120 i oczy mniej zmeczone bo szybciej CRT miga i oczy tego nie widzą :slight_smile:

a czy 100 Hz to nie za dużo :?:

EDIT:

ja mam słaby monitorek, to jest wiadomość dla kolegi który dba o swoje dzieci, gdzie mnie samego zainteresowało, dzieki za odpowiedz pozdrawiam :wink:

Dla dzieci koniecznie 100Hz lub więcej

a jeszcze do nie dawna pisano o 85 Hz, ale ta technika idzie do przodu :wink:

uważam, że wartość 85Hz jest bardzo optymalna. Ludzkie oko nie jest w stanie zauważyć różnicy między 85 a 100Hz a dla samego monitora ta wartość jest zdrowsza. Kiedyś czytałem na temat częstotliwości i ludzkiego oka i naukowcy wypowiadali się właśnie, iż 85Hz jest jak najbardziej ok. Dopiero niższe wartości powodowały szybkie męczenie się oczu.

Większośś obecnych monitorów obsługuje 100Hz przy standardowej rozdzielczości 1024x780 i dopiero wybranie wyższych rozdzielczości powoduje ukrycie wartości odświeżania powyżej progu bezpieczeństwa konkretnego monitora.

Nie miałem na myśli bezpieczeństwa monitora tylko jego trwałość. Poza tym pytanie nie dotyczy Wytrzymałości monitorów a naszych oczu :smiley:

tak na prawdę to ludzki oko rejestrujr około 30 - 35 klatek obrazu na sekundę, czyli częstotliwość “odświerzania” widoku przez ludzkie oko to właśnie 30-35Hz, może mi ktoś wytłumaczyć więc jaka jest różnica dla wzroku pomiędzy 85 a 100Hz, czy każdy pisze tylko to co usłyszał nie wiadomo od kogo i gdzie?

tak im wyżej tym lepiej, ale trzeba pamiętać że karty graficzne i ogólnie komputery nie zawsze “wydolą” z tak szybkim odświeżaniem obrazu , według mnie 85Hz spokojnie wystarcza ja pracuje na 70 i moje oczy jak i monitor nie cierpią :wink:

A ja u siebie moge ustawić max 75Hz :confused:

Stare stery czy jak? :?:

mylisz się. Ja mam dziwne oczy bo wychwytuję odświeżanie monitorów i wiem na jakich częstotliwościach chodzą. Ja widzę różnicę pomiędzy 85Hz a 100Hz

może najwyższa pora zgłosić się do lekarza, albo do jakiegoś ośrodka badań naukowych, może Twoja przypadłość pomoże uzdrowić tysiące osób… zechcesz może chociaż powiedzieć jaką to różnicę widzisz?

widzę różnicę pomiędzy 75Hz a 85Hz a 100Hz. Nie wysiędzę przy mniejszej niż 100Hz. Więc tak. Byłem u kolegi w pracy. On ma na kompie 85Hz. Dla niego obraz był w porządku, dla mnie widać było jak wół odświeżanie monitora. U siebie jak ustawię np 75Hz też widzę, 85Hz słabiej a na setce już nie.

PS Najwidoczniej to z przemęczenia wzroku. Jestem krótkowidzem i siędzę długo przy kompie a do tego mało sypiam i takie są efekty

Rożnica jest ale tu chodzi o wychwycenie migania, na 100Hz nie pracowałem wiec nawet nie wiem jak to jest, ale nie moge pracować poniżej 80Hz

jeśli widzisz miganie powyzej 85Hz (gdzie naukowcy stwierdzili że granica to 60-70 dla naszego oka) to ci gratuluje i napewno to nie jest spowodowane tym ze tyle przy ni siedzisz :lol:

to monitory LCD z niskim odświeżaniem są nie zdowe dla ludzkiego oka :?:

na lcd nie ma odswiezania w znaczeniu takim jak przy crt

obraz wyswietlany jest w sposob staly wiec nawet jak bedziesz mial odswiezanie 40 to tego nie odczujesz