Zdublowane menu w operze 9.02

Słuchajcie mam dziwny problem z Operą 9.02. Mam zainstalowaną wtyczkę do Flash geta, która dodaje do menu kontekstowego opery opcje ściągnij przy pomocy flash geta. Problem w tym że co jakiś czas te wpisy się dublują. Wygląda to tak:

cedd6618080c129f.jpg

Wiem, że można to usunąć ręcznie modyfikując plik standard_menu.ini ale nie chce mi się tego robić zbyt często. Jak (lub czy) można to naprawić.

A próbowałeś przeinstalować FlashGet’a?

http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=166466 :slight_smile:

Na tym forum, do którego link mi podałeś jest napisane dokładnie to samo co ja napisałem w poście. Edytowałem plik standard_menu.ini i co jakiś czas (nie po każdym restarcie) przywraca mi te zdublowane wpisy i znowu muszę je usówać ręcznie. Dlaczego te wpisy są przywracane?? Postaram się jeszcze przeinstalować Flashgeta.

Gdzie on się znajduje, w \defaults ?. Jeśli tam, utwórz kopię w \profile\menu, wyedytuj, zapisz. Odpal Operę, wejdź w Preferencje->Zaaw.->Paski narzędzi->Konfiguracja menu, wybierz drugą pozycję, OK.

Prawdopodobnie wracają jeśli użyje się wtyczki.

Gdyby się nie udało, będziemy kombinować dalej :slight_smile: .

Już sobie z tym poradziłem. Rzeczywiście to wtyczka powodowała błąd :shock: niby ściągnięta ze strony producenta Flashgeta a taka niedoróbka…

A jeśli ktoś ma podobny błąd i chce go naprawić to radzę odinstalować wtyczkę i w pliku standard_menu.ini dodać ręcznie wpisy.

Żeby to zrobić trzeba otworzyć ten plik (program files --> opera --> defaults) zrobić jego kopie w razie czego, i w kategorii [Link Popup Menu] dodajemy na końcu wpis

Item, "Ściągnij przy pomocy FlashGet'a"=Execute program,"C:\Program Files\FlashGet\flashget.exe","o|%l|%u"

oczywiście z poprawną ścieżką dostępu ( u mnie juest domyślna). A następnie w kategorii [Document Popup Menu] dodajemy

Item, "Ściągnij przy pomocy FlashGet'a"=Execute program,"C:\Program Files\FlashGet\flashget.exe","o|%u"

Item, "Ściągnij wszystko przy pomocy FlashGet'a"=Execute program,"C:\Program Files\FlashGet\flashget.exe","a|%s|%u"

też na samym końcu i z odpowiednią ścieżką.

Oczywiście w miejsce"ściągnij przy pomocy…" można wpisać cokolwiek innego. Mama nadzieję, że komuś pomogę tym trochę przydługim opisem.

Zmian dokonujemy oczywiście przy WYŁĄCZONEJ operze 8)