Zegar na pulpicie

Witam , mam pytanie - jak zrobic zeby na pulpicie był wyswietlony duży cyfrowy zegar ? a drugie pytanie to zeby taki zegar byl na wygaszaczu ?

aha i jeszcze jedno - czy da się zrobic zeby ikony na pulpicie były przezroczyste ? i jak usunąć z nich strzałki ?

http://desktop.google.com/plugins/ tu możesz znaleźć zegary z kolekcji google gadgets, jest ich kilka

to powinienes dac roade zrobic pierwszym lepszym Tweakerem do XPekka

ja tak samo robilem tylko nie pamietam jak on sie nazywal :wink:

pzdr

Przezroczystość tła na pulpicie:

  1. Mój Komputer > Właściwości > Zaawansowane > Wydajność > Ustawienia > Efekty wizualne, zaznaczyć Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

  2. PPM na pulpit > Właściwości > Pulpit > Dostosuj Pulpit > Sieć Web > odznaczyć Blokuj elementy pulpitu, bądź szybciej PPM na pulpicie > Rozmieść ikony według, odhaczyć Zablokuj elementy Sieci Web na pulpicie

  3. PPM na pulpit > Właściwości > Pulpit > Dostosuj Pulpit > Sieć Web, w sekcji strony sieci Web usunąć pozostałe i wybrać Moja bieżąca strona główna.


Osobiście nie radzę usuwać strzałek z ikon na pulpicie. kiedyś to zrobiłem i prędko wróciłem do standardowych ustawień.

Przecież strzałka oznacza, że jest to tylko skrót do programu. Bez tej strzałki trudno odróżnić czy jest to program czy właśnie skrót(odwołanie do programu). Jak wiadomo skrót można usunąć bezpiecznie, a usunięcie programu to już całkiem inna bajka.)