Zegar systemowy zwalnia


(Pawtam) #1

Witajcie

Jak w temacie. Podczas pracy kompa zwalnia zegar systemowy. Po powiedzmy 8 godzinnej pracy zegar pozni sie nawet o 40 minut :o .

Gdy zrestaruje kompa godzina wraca do normy (tzn. pokazuje taka jaka byc powinna). A po kilku godzinach znowu te kilkanascie minut w plecy...

Co jest tego powodem i jak temu zaradzic.

Pozdrawiam

Darth


(Qbek50) #2

może bateryjka na płycie siada???


(lazikar) #3

A co ma do tego bateryjka jak robi się to jak komputer jest włączony. :?


(JNJN) #4

Czyli wychodzi z tego że bios OK i bateria.

Trzeba czepić się systemu.

Ale weź zmierz baterie dla pewności,jak ma mniej niż 3V wymień.

UPDATE

Menadzer urządzeń tylko niewiem jaki masz system to szukaj w menadzer urządzeń i urządzenia systemowe lub coś takiego jak czasomierz systemowy i zegar systemowy ,odinstaluj,usuń restart i zobacz.


(Pawtam) #5

Bateryjke, owszem sprawdze, ale mnie rowniez sie wydaje, ze to nie wina jej napiecia. Przeciez po restarcie godzina jest OK.... Co wiecej, gdy komp jest wylaczony , a pozniej (po kilku godzinach) go odpale to godzina rowniez jest w porzadku. Tylko pdczas pracy godzina zwalnia... i w tym tkwi problem..

System to WIN '98, 256 RAM, GF 4 MX440, Celeren 1,8 na plycie MSI (chipset SIS)

Pozdrawiam

Darth


(Damian) #6

Skanowałeś system pod kątem obecności syfów?


(Lewy) #7

a może po prostu masz ustawiony czas na jakiś indonezyjski... wejdz w ustawienia zegara -> czas z internetu -> zaktualizuj sobie czas :slight_smile: sprawdz też strefę czasową.

Nie ma możliwości żeby tego przyczyna byla bateria, w takim przypadku im dłużej komp chodzi tym zegar powinien przyspieszac :slight_smile: pozatym przeciesz to zegar systemowy...

Jeśli to nie działa, to jakiś robak :-o