Zegarek mechaniczny jaki typ polecacie

10 minut temu sobie kupiłem. Polecam.

od pięciu lat jestem szczęśliwym posiadaczem w innej wersji kolorystycznej…


…ciągle jak nowy. Gratuluję zakupu.

Może napisz jaki przewidujesz budżet na zakup zegarka, to łatwiej będzie coś Tobie zasugerować

Kwestia gustu i zapotrzebowania , ale wybrałeś więc mam nadzieję spełni Twoje oczekiwania.
Paru znajomych posiada różne g-schocki i chwalą sobie ale chyba wyższe modele sądząc po ich cenach.
Mi jakoś ta marka nie podchodzi - zbyt dużo bajerków i jak dla mnie mały bałagan na cyferblacie,ale jak już wspomniałem każdy ma swój gust.
Ważne aby nie żałować i być zadowolonym z zakupu :slight_smile:

A co sądzicie o firmach sunto czy polar i ich ofercie. Lub typowo sportowych gadżetach

Bardzo ładny. Nie bardzo wiem co z tym zrobić, ale cieczy oko, gratuluje.

Bałagan na tarczy jest jak dla mnie pozorny i to takie coś w stylu artystycznego nieładu. Jak chcesz sprawdzić która godzina i wiesz gdzie spojrzeć to dokładnie i łatwo odczytasz czas.

Zrzut%20ekranu%202021-04-16%20133523

Napisałem , że dla mnie takie ( nie tylko ten ) to bałagan :wink:
Ważne jest to , że dla Ciebie nie ma tego problemu- to tylko kwestia gustu i tyle. :wink:

Skoro odczytywanie godziny nie jest nadrzędną funkcją, tylko dekoracja, to może coś takiego?

wasabi1084 a gdzie napisał, że nie jest? Wyraźnie zaznaczył, że odczyt godziny jest transparentny i to na dwa sposoby. Wskazówki i wyświetlacz cyfrowy.
Widzę, że znawcy uwielbiają się czepiać i szukać dziury w całym.

Napisał tak

I zaznaczył mały obszar po lewej na dole zegarka.

Sam zegarek nie należy do małych, a w pozytywowym wyświetlaczu odczyt jest baaardzo dobry. Tak jak u mnie (negatywowym) trochę gorzej, ale nigdy nie miałem problemu by wyłapać datę, tak mam ustawione.
No i chyba każdy dorosły umie odczytać godzinę ze wskazań wskazówek. Ty masz z tym problemy?

Tak, brak cyfr, więc trzeba by kilka sekund dłużej się zastanowić. Skoro już miałbym mieć zegarek, który miałby być przydany, to prędzej smart, który zaświeci się po podniesieniu ręki do oczu. Cyfry będą widoczne w nocy z daleka, bez angażowania drugiej ręki.
Ja nie neguje, że ten G-SHOOCK jest ładny. Tylko jak dla mnie mało funkcjonalny, i za mało ekscentryczny. Jak już miałbym sobie kupować coś dla bajeru, to jakiś futurystyczny zegarek.

G-Shock ma automatyczne podświetlenie, które po ciemku samo się aktywuje gdy ręką wykonasz naturalny gest związany z odczytem godziny.Więc tak! Wygodnie odczytywać po ciemku i bez angażowania drugiej ręki.

To bardzo fajnie, że dodali w końcu taki bajer. Kiedyś miałem, jakiegoś, nie miał takiej funkcji.
Był niezawodny i też całkiem ładny, ze wskazówkami. Podświetlał się na niebiesko i to też był wtedy jakiś ficzer, bo reklamowali to jak ósmy cud świata. Ale w dobie telefonów komórkowych, jeszcze nie smartfonów, poszedł w odstawkę. Chyba komuś oddałem, bo złapałem się na tym, że i tak zerkam na telefon jak mnie interesuje godzina.

Pomyliło Ci się chyba z Timex’em Indiglo…
https://www.youtube.com/watch?v=O_7Oa1ef-u0
na serio super rozwiązanie, aż szkoda, że w innych często dużo droższych zegarkach nie stosują.

Widzisz Ty nie odkładasz telefonu, ja zegarka. Telefon leży i sprawdzam góra raz na dwie, trzy godziny. Od grania przenośnego mam Nintendo Switch, słuchania muzyki słuchawki z wbudowanym odtwarzaczem mp3, internet PC, a od sprawdzania godziny właśnie Casio G-Shock GW-M5610-1ER

Telefon komórkowy jak owczarek niemiecki. We wszystkim dobry - w niczym najlepszy.

ok- schodzicie panowie z toru tego tematu - autora interesuje/ował zegarek mechaniczny i tylko @sidkwa celnie trafił i pokazał co sobie kupił :slight_smile:

…nie wiem czy tak celnie, bo pokazał kwarcowy.Też mogę wstawić zdjęcie z szufladą moich, ale co to wniesie?

uwielbiam zegarki i w dzisiejszych czasach potocznie używamy słowa kwarcowy dot. czasomierza z tylko wyświetlaczem kwarcowym , potocznie elektronik,inne posiadają napęd kwarcowy który uważany jest jako mechaniczny lub pół mechaniczny i pozostały to mechaniczny klasyczny nakrecany lub automatic.

No to ja jestem “nie potoczny”. Zegarki dzielę na mechaniczne i kwarcowe. I z tego co śledzę ten wątek to początek przynajmniej tyczył się tych mechanicznych na serio… stąd mowa m.in. o Seiko czy Lorus’ach