Zegarek. To jest zegarek męski czy damski

Jest to zegarek męski czy damski??? pomóżcie

Przeniosłem do odpowiedniego działu.

Mnie raczej zegarek wygląda na męski, a bardziej na tzw. Unisex - sportowy. Kobiece zegarki maja jaśniejsze kolory, węższe bransolety, proste tarcze.

Znaczy ja nie jestem modową wyrocznią, bo dla mnie dzisiejsza moda to istny bajzel, gdzie wchodząc na dział męski mam wrażenie, że “chłopom” to już chyba genitalia nie rosną, a mając dział damski po lewej i “męski” po prawej potrafię stwierdzić, że się w sumie od siebie nie różnią - tudzież oba to damskie…

odpowiedź jest bardzo prosta,jak go założy mężczyzna to męski,a jak kobieta to damski,o innych odmianach odpowiedz sobie sama…XXI wiek i takie pytania?

“Mens” - http://www.watchshop.com/mens-emporio-armani-chronograph-watch-ar0584-p99933224.html
Nie problem było wpisać w internety “Emporio Chronograph”.

Podobne pytanie zadaję sobie, gdy czasem zdarzy mi się wylądować w galerii handlowej, w sklepie odzieżowym.

1 polubienie

Ja tylko pytam,jeżeli ktoś ma z tym problem,że to jego zdaniem “głupie pytanie” to niech nie odpisuje i po problemie,po co niektóre złośliwości? Bez sensu. Dziękuję bardzo za odpowiedzi

1 polubienie

hahaha… a akurat podlinkowałeś model damski, dość często mylony w necie z męskim, pochodzący z serii “Couple” :wink:
Poza tym to co autorka pokazała na zdjęciu to o ile dobrze widzę nie jest Emporio, a jedynie jakąś mało dokładną i nieudolną kopią (podróbą).

Po czym wnioskujesz, że to damski? Jestem ciekaw, bo zaczyna mnie irytować ta jazda na męskie-damskie, gdzie biorąc jakikolwiek model zegarka czy ubranie 90% pytanych osób nie jest w stanie stwierdzić który to który. Czy “płciowość” zegarka określa się na podstawie już tylko tego co sobie projektant napisze? Dla mnie damskie zawsze miały mniejsze tarcze, jaśniejsze kolory i wąskie paski zapinające. Ew kolorystyka dawała jasno do zrozumienia, że to damski - np. obramowanie złoto-różowe, jakieś dodatkowe ozdobne elementy.

Nie żebym się czepiał. Po prostu kiedyś byłem w sklepie z zegarkami i upatrzyłem sobie jeden. Dowiedziałem się, że to damski, choć kompletnie na niego nie wyglądał. Pytając sprzedawczyni dlaczego niby on jest damski dowiedziałem się, że z taką myślą był projektowany. Pytając co jest takiego bardzo damskiego w tym zegarku w porównaniu do zegarka obok, który już był męski sprzedawczynię zatkało. Logicznie nikt mi tego nie potrafi wyjaśnić i w większości sklepów utarło się, że faceci noszą tylko zegarki z wielkimi tarczami w guście Kapitana Ameryki, reszta jest damska… W końcu znalazłem zegarek odpowiedni, ale ile ja się naszukałem…

Pytanie było o to czy damski czy męski,a nie czy jest podróbą czy tez nie. Bo to,że jest to wiem doskonale. Ale co Pani do tego…szok

Po detalach maj dir Lord :wink:
W przypadku znanych producentów ustalają oni pewne kanony, czy jak to inaczej zwać… i po nich można stwierdzić który jest którym. Bo faktycznie masz rację, mówiąc że przy dzisiejszej “radosnej twórczości” projektantów i modzie, często ciężko jest to rozróżnić. Tak… One się po prostu między sobą różnią. Tu w przypadku tego modelu… datownik w damskim jest bliżej krawędzi. Inaczej nieco są rozstawione knyfle mocujące cyferblat, co pociąga za sobą inne nieco rozmieszczenie napisów. Knyfle, bo to nie są śruby tak, jak je widać na zdjęciu podróby. Do tego nieco inna (delikatniejsza, cieńsza) jest czcionka napisów w edycji damskiej. Gdy weźmiesz obie w dłonie, męska będzie wyczuwalnie cięższa od damskiej. Jest także odrobinkę większa wymiarami.

Osoba znająca daną markę spojrzy i z miejsca będzie widziała, że np. kobieta założyła męski. Dokładnie to samo tyczy się wszelakich klonów, kopii, podrób itd. Mnie osobiście kompletnie “lotto” co, kto nosi… no ale są również i takie sytuacje, gdzie coś takiego jest dyskwalifikacją na dzień dobry. Tu myślę o jakiś biznesowych i tym podobnych, gdzie zwracana jest uwaga na każdy jeden detal. Chwila nieuwagi i faux pas gotowe :wink:

Z tego co opisujesz mając jeden zegarek w ręku z tej samej serii nie jesteś tak na prawdę w stanie w 100% stwierdzić która płeć powinna go nosić, jeżeli nie znasz danej marki na wylot. To takie trochę dżenderowanie, ale nie do końca, bo opisy damski czy męski dalej pozostają. Odnoszę wrażenie, że niektórzy projektanci za dużo LSD czy innego mocarza biorą. Jeżeli wyznacznikiem płci zegarka ma być inna czcionka to dla mnie jest to dziwaczne robienie problemu, bo może mnie akurat spodoba się ta z damskiej wersji. Ehh…

@MartinaNeumayer Jak ty mnie zaimponowałaś w tej chwili! :sunglasses:

1 polubienie

Szczerze Ci powiem, że w przypadku tego modelu sama miałabym trudności w odróżnieniu, bo są bardzo podobne do siebie. Trzeba mieć albo faktyczne oba w rękach, albo jakieś poglądowe zdjęcia, bo na nich widać owe różnice. No albo znać daną markę bardzo dobrze.
Co do reszty, to jak wcześniej pisałam… mi to jest bez różnicy. Wiadomo, że jeśli coś jest ewidentnie przeznaczone dla którejś ze stron i “użyje” tego strona przeciwna, to będzie nieco śmiesznawo. No, ale patrząc poza wszystkim, można także spokojnie rzec “każdemu wedle potrzeb” i też będzie dobrze. Taki to urok tego tematu :wink:

Bardziej jest to zegarek męski chociaz faktycznie może byc to również model typu unisex. Czyli odpowiedni i dla niej i dla niego. Dużo zależy od wielkości Trzeba byłoby zobaczyć jakiej wielkości jest tarczxa bo rzecz jasna zegarek na męską rękę będzie o wiele wiekszy. Sporo tego typu zegarków ma Daniel Wellington:
http://www.czaszegarkow.pl/daniel-wellington-c-1025.html - w zasadzie wiekszośc jego zegarków nadaje się i dla niego i dla niej.