Zeitgeist- dyskusja (film dokumentalny)

Zeitgeist- film dokumentalny złożony z 3 części; religijna, 11 września, banki, zniewolenie, zastraszanie, manipulacja społeczeństwem. Film obejrzałem z podejściem nieco sceptycznym, ponieważ nigdy nie byłem jakimś zwolennikiem teorii spiskowych… Jednak po obejrzeniu tego filmu moje nastawienie zmieniło się o 180 stopni.

Na wstępie proszę o wypowiadanie się jeśli jest się w temacie, czyli ( po oglądnięciu filmu. Nie chce żeby z topicu który ma być dyskusją, zrobił się jeden wielki offtop w którym mówi się, że wszystko to jest bujda, i atak na USA, Kościół itd itd. Film trwa prawie 2 godziny, ale naprawdę WARTO oglądnąć. Przed oglądnięciem też byłem negatywnie nastawiony do teorii jakoby wydarzenie 9/11 było celowo planowane. A jednak. Za dużo sprzeczności, nie wyjaśnionych wątków, przekłamań. Ale o tym później.

Jestem ciekaw, co inni sądzą na ten temat. Dyskusję chce prowadzić tutaj, a nie na forum który “specjalizuję się” w tego typu teoriach, ponieważ chcę poznać opinie za i przeciw (a na forach tematycznych przypuszczam, że wszyscy byli by za :stuck_out_tongue_winking_eye: ).

Aha, przyznaję, że część pierwsza, czyli religijna, ma niektóre dowody zbyt naciągane (zbyt daleko idące wnioski), jak np. kiedy porównują słowo Słońce “Sun”, do słowa Syn “Son” (że niby podobnie brzmi), no tutaj trochę przegięli. Dlatego tutaj proponuję się skupić na części II i III.

Jako początek dyskusji, chciałbym poruszyć dla mnie najprostszy wątek; Dlaczego rząd USA trzyma tak wiele dowodów (jak kasety video, dokumentacja itp.) w tajemnicy? Dlaczego ich nie ujawnia? Przecież to w ich interesie leży aby, no może zwrot “aby oczyścić swoje imię” nie za bardzo pasuje, udowodnić swoją niewinność, chęć wytłumaczenia wszelkich niejasności. Dlaczego więc tak wiele rzeczy pozostaje tajemnicą…?

PS Pierwsze 10 minut to jakiś zbędny wstęp, który proponuję przewinąć! :wink:

PS2 (Offtop) Znalazłem buga :stuck_out_tongue_winking_eye: Jak pisze topic, i w trakcie pisania zmieniam kartę (używam Liska), i wracam do karty z tematem, to nie mogę edytować tekstu (pisać, kasować, itd.). Dopiero po odświeżeniu strony wszystko wraca do normalnego stanu :wink:

stary film nie przedstawia nic odkrywczego dla osób potrafiących samodzielnie myśleć, zainteresowani mogą filu szukać na video.google.com tam jest pełna wersja

innym tytułem który można zobaczyć to Alex Jones - Endgame: Blueprint for Global Enslavement

ps. telewizja kłamie :wink:

Tego czy USA wiedziało o zamachach nigdy się nie dowiemy. Wiadomo że w tym wszystkim chodzi o rope. USA nakłamało o tym że na 100% w iraku mają bombę biologiczną. Musieli mieć pretekst że niby terroryzm i broń biologiczna a i tak tam nic nie znaleźli. Zeitgeist jak każdy tego typu film troche jest naciągany ale zawsze coś prawdy jest.